Zmiany podatkowe: trzeba bardzo się śpieszyć z kredytami

0
215

Nowe regulacje dotyczące CIT obejmą wszystkich podatników korzystających z jakiegokolwiek finansowania zewnętrznego. Chodzi nie tylko o kredyty, ale także o leasing. Zmiany będą obowiązywać od początku 2018 r., czyli warto jeszcze się pośpieszyć.

Dotychczas ograniczenia tego rodzaju dotyczyły wyłącznie odsetek od pożyczek i tylko od podmiotów powiązanych. A więc chodziło o wzajemne finansowanie pomiędzy spółką-matką i spółkami-córkami.

-Wprowadzony zostaje limit odsetek, które możemy traktować jako koszt uzyskania przychodu – mówi w rozmowie z MarketNews24 Paweł Tomczykowski, partner zarządzający, Kancelaria Ożóg Tomczykowski. – Dlatego warto postarać się, aby otrzymać kredyt lub pożyczkę jeszcze w tym roku kalendarzowym.

W dniu 27 listopada 2017 r. w Dzienniku Ustaw RP opublikowano tekst ustawy nowelizującej ustawy o CIT, PIT i zryczałtowanym podatku dochodowym. Ustawa wchodzi w życie 1 stycznia 2018 r. – Coraz trudniej jest prowadzić działalność gospodarczą w Polsce – ocenia P.Tomczykowski.