Złote Asy IT – dwa wyróżnienia dla ABC Data

0
382

ABC Data, lider rynku nowoczesnej dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w regionie CEE, została podwójnie wyróżniona w czwartej edycji plebiscytu „Złote Asy IT”. Spółkę nagrodzono „Złotym Asem IT” w kategorii „Dystrybutor”, zaś stojąca za jej sterami Prezes Zarządu Ilona Weiss otrzymała zaszczytny tytuł „Osobowości Rynku IT”. Doskonały wynik ABC Data w jednym z najważniejszych branżowych plebiscytów w Polsce potwierdza wiodącą pozycję Spółki na krajowym rynku dystrybucji IT.

„Złote Asy IT” to organizowany od czterech lat przez Reseller News branżowy plebiscyt. Czytelnicy i redakcja magazynu przyznają nagrody firmom i osobom związanym z szeroko pojętą branżą dystrybucji sprzętu IT. W konkursie nagradzane są przedsiębiorstwa, które mimo coraz większej konkurencji najlepiej radzą sobie na rynku oraz budują trwałe relacje ze swoim kanałem partnerskim. ABC Data już drugi rok z rzędu została podwójnie wyróżniona w tym plebiscycie. Do spółki trafił tytuł „Dystrybutora Roku 2016”.

Każdy, kto wnikliwie obserwuje sytuację na polskim rynku dystrybucji IT widzi, że od ogłoszenia w ubiegłym roku nowej strategii rozwoju, ABC Data systematycznie i z dużymi sukcesami realizuje jej najważniejsze założenia. W efekcie dynamicznie zwiększamy nasze udziały w polskim rynku dystrybucji IT – mówi Ilona Weiss, Prezes Zarządu ABC Data – Zgodnie z przyświecającym nam hasłem „Excellence in IT Distribution” w ABC Data każdego dnia staramy się osiągnąć absolutną doskonałość we wszystkim, co robimy. I to nam się udaje, czego najlepszym dowodem jest ta nagroda dodaje.

Spółka planuje do końca 2018 roku zwiększyć do około 25% swój udział w polskim rynku dystrybucji IT i do 10% w regionie CEE. Intensywne działania podejmowane przez ABC Data sprawiają, że w ciągu roku od ogłoszenia strategii firma zrealizowała już większą część założonych planów. Dzięki temu, jak wynika z danych światowej organizacji badawczej CONTEXT, w czerwcu tego roku do ABC Data należało 23% rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce.

Drugim „Złotym Asem IT”, w nowej kategorii „Postać Rynku IT”, uhonorowano Prezes Zarządu ABC Data. To nagroda za wkład Ilony Weiss w kolejne sukcesy, które pod jej kierownictwem odnosi dystrybutor. Tylko w ostatnim czasie spółka istotnie zwiększyła sprzedaż na rynkach zagranicznych, m.in. w Rumunii i na Węgrzech, przejęła wiodącego polskiego dystrybutora VAD, krakowską spółkę S4E, oraz została pierwszym oficjalnym partnerem smartfonów marki Xiaomi w Unii Europejskiej.

Sukcesy ABC Data to efekt przywiązania do przestrzeganych przez nas ponadczasowych wartości, jak wiedza i doświadczenie, rzetelność, odpowiedzialność, innowacyjność oraz szacunek – do naszych partnerów, klientów i pracowników – komentuje Ilona Weiss – I to właśnie pracownikom ABC Data dedykuję przyznanego mi „Złotego Asa IT”. Bo to oni swoim zaangażowaniem, specjalistyczną wiedzą i umiejętnościami przyczyniają się do realizacji naszej strategii – dodaje Prezes Zarządu ABC Data.

Tempo i skuteczność, z jakimi ABC Data wprowadza w życie jej założenia nie pozostawiają wątpliwości, że spółka osiągnie strategiczne cele w założonym przez siebie czasie. Tym bardziej, że większa część pracy już została wykonana.