Zima weryfikuje jakość kabli światłowodowych…

0
162

Podczas budowy infrastruktury teleinformatycznej kluczowym aspektem jest korzystanie z produktów o odpowiednich parametrach technicznych, ale też dostosowanych do klimatu jaki panuje na terenie wdrożenia. To dość oczywiste stwierdzenie, a jednak pierwsze opady śniegu i przymrozki pokazały jak niektórzy dostawcy infrastruktury, chcąc oszczędzić na materiałach, zafundowali sobie i odbiorcom usług dostępowych nie lada problem.

Na zdjęciach widzimy standardowe kable użyte do budowy odcinka infrastruktury. Osadzający się na przewodach śnieg oraz ujemna temperatura spowodowały rozciągnięcie się powłoki ochronnej przewodów, a to z kolei sprawiło, że mufy łączące kable znajdujące się wewnątrz, rozłączyły się. W efekcie dostęp do usług teleinformatycznych na omawianym obszarze został zerwany. Konieczna jest szybka interwencja techników, ponieważ wiszące nad chodnikiem przewody zagrażają przechodniom. To duży koszt dla operatora i niepotrzebne nerwy dla dostawcy i klientów, gdyż w zaistniałej sytuacji należy przewody podciągnąć i poprawić łączenia. A zima dopiero się zaczyna..

Na zdjęciach znajdujących się poniżej widać tę samą zimę, w tej samej miejscowości, kilka przecznic dalej. Infrastruktura została zbudowana w oparciu o rozwiązania marki FiberHome. Skąd bierze się różnica? Kable FiberHome są dwukrotnie grubsze od masowo stosowanych w naszym klimacie przewodów, a ich powłoka ochronna zapobiega osadzaniu się śniegu. Te dwa czynniki pozwalają mieć pewność, że nawet intensywne opady oraz mrozy nie uszkodzą raz położonej infrastruktury kablowej.

Różnica jest widoczna gołym okiem. Potwierdzona trwałość wdrożenia przy porównywalnych cenach zakupu kabla. Planujesz budowę wydajnej, bezawaryjnej infrastruktury na lata? Zapoznaj się z rozwiązaniami marki FiberHome, dostępnymi w ofercie autoryzowanego dystrybutora (Nelro Data SA ).