Wortmann AG Kick Off 2018: Terra Computer – lojalne i uczciwe partnerstwo!

0
1130

Idea oparta na lojalności wobec partnerów handlowych i zasad współpracy jest ciągle w cenie! Wykazała to nasza ostatnia wizyta podczas corocznego spotkania Kick OFF firmy w jej siedzibie w Hüllhorst w Nordrhein Westfalen. Frekwencja dopisała, ponad 300 partnerów, w tym także grupa kilkudziesięciu partnerów z naszego kraju. Zobaczyliśmy, że wzajemna współpraca, szkolenia i rozmowy o biznesie nie muszą korzystać z korporacyjnych schematów.

To co dało się zauważyć już w pierwszej chwili, to otwartość wzajemnych relacji pomiędzy firmą a partnerami. Swobodna atmosfera, nieskrępowana wymiana opinii oraz …dress code – zadziwił nas od samego początku. Europejskie podejście do prowadzenia biznesu jest zgoła odmienne od azjatyckiego czy też amerykańskiego. To było nasze pierwsze wrażenie. …I z pewnością nie ostatnie. Był to z pewnością odmienny wyjazd naszej redakcji w porównaniu do zwiedzania azjatyckich fabryk, czy też światowych premier globalnych dostawców.

Firma Wortmann AG stworzyła własną markę pod nazwą Terra, dzięki temu produkty tj. komputery PC, stacje robocze, tablety, laptopy, a także monitory są produkowane oraz serwisowane w Niemczech. Spółka proponuje, także wariant serwisu partnerskiego na terenie Polski i Europy, co pozwala na bardzo szybką realizację naprawy we wskazanym przez klienta miejscu.

W programie spotkania, firma pokazała się na żywo i to w dobrym stylu. Dostaliśmy możliwość swobodnego zwiedzenia siedziby, linii produkcyjnej, stref dystrybucji i logistyki produktów własnych (i innych marek) oraz centrum przetwarzania danych, które pracuje m.in: na potrzeby NATO czy podmiotów administracji niemieckiej. Poniżej fotki!

Najważniejszą częścią dnia (16.03) były prezentacje produktowe. Wortmann AG, właściciel marki Terra zaprezentował w poszczególnych panelach ofertę swoich produktów i usług. Można było uzyskać informacje o nowościach z zakresu PC, serwerów i pamięci masowych. Producent zadbał także o szczegóły oferty mobilnych rozwiązań (PAD/Mobile). Dodatkowo, producent przygotował prelekcje dla niemieckich partnerów na temat oferty finansowania i produktów dla sektora edukacji. Z myślą o zagranicznych partnerach (także z Polski) odbywały się równoległe sesje szkoleniowe w języku angielskim. Być może rozwój niemieckiego producenta i dystrybutora w Polsce wymusi w przyszłości także polskojęzyczny panel? Kto wie!

A jak pokazują statystyki, marka i dystrybutor zyskują popularność także w Polsce. Idea IT wyprodukowanego w sercu Europy zyskuje na popularności.

Polski oddział firmy Wortmann AG, Terra Computer Sp. z o.o. działa na rynku od ponad dwóch lat. Wraz z rozwojem polskiej infrastruktury technicznej zwiększyły się wymagania klientów odnośnie polepszania jakości posiadanego sprzętu. – wyjaśnia twórca polskiego oddziału Terra Computer, Wojciech Kosecki. – Dużym sukcesem spółki Terra Computer w porównaniu z rokiem poprzednim jest uzyskanie 100% wzrostu obrotów. Współpraca z największymi producentami na świecie pozwala na poszerzanie linii dystrybucji, dzięki czemu dysponujemy coraz większą ofertą dla naszych partnerów. 

Nie bez znaczenia jest także rozpoznawalność na rynku niemieckim samego twórcy firmy, Siegberta Wortmann`a. Mając możliwość krótkiej rozmowy i poznania jego filozofii tworzenia i prowadzenia biznesu poprosiliśmy o kilka słów – oczywiście nieskromnych (sic!) by podzielił się nimi z naszymi czytelnikami.

Od ponad 30 lat istnienia na rynku IT nazwa Wortmann stanowi synonim jakości i wysokich kompetencji. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów systematycznie wzbogacamy swój asortyment i powiększamy zakres działania w Europie, co potwierdzają wyniki sprzedażowe i wysokie obroty firmy zanotowane w ostatnich latach. podkreśla Siegbert Wortmann, prezes firmy. – Nowo powstałe oddziały Spółki Wortmann, także ten w Polsce, cieszą się rosnącym zainteresowaniem, które przekłada się na wspólny sukces. Mimo zmieniających się trendów my nadal pozostajemy wierni naszej idei, którą opieramy na lojalności wobec partnera i zaangażowaniu we współpracę. Wysokie kwalifikacje pracowników pozwalają na ciągły rozwój firmy i pomagają w pozyskiwaniu nowego doświadczenia w kontaktach biznesowych, dodał Wortmann. 

Swoją drogą, miło było poznać tak nietuzinkową, barwną, ciepłą i konsekwentną postać europejskiego biznesu IT. Dziękujemy za zaproszenie!

https://youtu.be/fNyReRQDa7k