Wkrótce IV edycja Intel Extreme Masters!

0
347
INTEL
[sam id=8 codes='false']

Już po raz czwarty w katowickim Spodku zagości jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez e-sportowych na świecie – Intel Extreme Masters. Impreza odbędzie się w dniach 4-6 marca b.r. 

Jednocześnie jest to już trzeci rok z rzędu, kiedy Polska pełni rolę gospodarza finału całego cyklu IEM. Swoją drogą nie byle jakiego gospodarza – w zeszłym roku Katowice odwiedziło 104 000 pasjonatów gier komputerowych. Gdyby każdy fan e-sportu spróbował dostać się do Spodka, zapewne byłoby to niewykonalne – zainteresowanych turniejami w ramach Intel Extreme Masters było bowiem 28 milionów osób! Skąd o tym wiemy? Tyle właśnie osób śledziło transmisje online z rozgrywek.

Emocje do potęgi dziesiątej

Między 4 a 6 marca 2016 r. fani gamingowej rozrywki będą mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w wydarzeniu, które spokojnie można by nazwać największym świętem e-sportu. Tym razem będzie to jednak jeszcze bardziej wyjątkowy finał, ponieważ w tym roku IEM obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Możemy zatem liczyć na dziesięć razy więcej emocji. Tych z pewnością nie zabraknie, zwłaszcza że grono oficjalnych tytułów mistrzostw powiększy się w tym roku o kolejną produkcję. Chodzi o popularną grę zespołową Counter-Strike: Global Offensive, której fani z pewnością już zacierają ręce i z niecierpliwością czekają na moment, w którym ich idole pojawią się na głównej scenie. Polscy miłośnicy tej gry już teraz dopingują swoich ulubieńców – drużynę Virtus.Pro z ich charyzmatycznym liderem Pashą, zwanym niekiedy pieszczotliwie Papą. W oficjalnych turniejach League of Legends, StarCraft II i Counter-Strike: Global Offensive do zdobycia będzie ogółem XXX tysięcy dolarów. 

Gladiatorki e-sportu na scenie

Ten, komu wydaje się, że CS:GO to typowo męska gra, już wkrótce z pewnością zmieni zdanie. Na wirtualnym polu bitwy CS:GO pojawią się również żeńskie drużyny. Jest to już kolejna edycja turnieju, w której kobiety zasiądą przed klawiaturami i udowodnią, że umiejętnościami nie odbiegają od panów. Chociaż zawodnicy płci męskiej stanowią zdecydowaną większość znamienitego grona profesjonalnych graczy, damy również nie pozostają w tyle. Osiem czołowych drużyn z progamerkami na pokładzie walczyć będzie o 30 tysięcy dolarów w turnieju Intel Challenge, który będzie rozgrywał się równocześnie z Intel Extreme Masters.

Elektronika na wyciągnięcie ręki

Turniejom odbywającym się w ramach Intel Extreme Masters towarzyszyć będą, podobnie jak w zeszłym roku, targi rozrywki elektronicznej IEM Expo. Najwięksi producenci sprzętu dla graczy po raz kolejny zawładną Międzynarodowym Centrum Kongresowym, przylegającym do katowickiego Spodka. Tam również nie zabraknie emocji, a gracze będą mieli okazję zobaczyć sprzęt gamingowy, który zapewne będzie śnił im się po nocach.

Bohaterowie z YouTube’a

Fani wybierający się na IEM muszą naprawdę dokładnie rozplanować swój czas – szkoda byłoby przecież przegapić jakąkolwiek atrakcję. Jeżeli jesteście YouTube’owymi wyjadaczami i wiecie, co w gamingowej vlogosferze piszczy, koniecznie zarezerwujcie chociaż chwilę na mYTup. Cóż to takiego? Spotkanie z najpopularniejszymi gamingowymi twórcami YouTube’a. Już 5 i 6 marca będzie można zobaczyć się z nimi na żywo i przybić piątkę.

To zapewne nie koniec atrakcji przygotowanych w ramach największej imprezy e-sportowej na świecie. Część z nich to zapewne ściśle strzeżone tajemnice, które poznamy dopiero na miejscu. Jednego możemy być pewni – warto tam być i przekonać się na własnej skórze, z jakiej rangi wydarzeniem mamy do czynienia.

http://iq.intel.pl/