Większe wydatki na IT, problemy z wdrażaniem chmury i kodeks chroniący europejskie dane w chmurze

0
166

Służba zdrowia, przemysł oraz instytucje finansowe przeznaczą najwięcej środków na IT – piszą analitycy IDC w swoim najnowszym raporcie. Globalne wydatki przedsiębiorstw na rozwiązania teleinformatyczne w 2020 roku wyniosą 2,7 bln dolarów. To co prawda mniej niż zakładały wcześniejsze prognozy z lutego (2,8 bln dolarów), ale i tak wartość rynku będzie rosła o ponad 3 proc. rocznie.

Rosną nakłady inwestycyjne na platformy cloud computing i mobilne. Złożoność i brak integracji utrudniają jednak wdrażanie rozwiązań chmurowych w firmach regionu EMEA – pokazują z kolei wyniki badania Oracle. Aby chronić europejskie dane w chmurze, ponad 20 dostawców usług infrastruktury chmurowej działających w Europie, ogłosiło 27 września br. wprowadzenie kodeksu postępowania CISPE (Cloud Infrastructure Services Providers in Europe) dotyczącego zasad ochrony danych przetwarzanych i przechowywanych na platformach cloud.

Cyfrowa transformacja biznesu siłą napędową rynku ICT

Analitycy IDC zwracają uwagę, że cyfrowa transformacja biznesu ma bezpośredni wpływ na wzrost nakładów inwestycyjnych firm na cloud computing i platformy mobilne, dzięki czemu rynek IT powinien do 2020 r. rosnąć w tempie 3,3 proc. rok do roku. Sektor medyczny pozostaje jedną z branż najwięcej inwestujących w IT, z rocznym tempem wzrostu na poziomie 5,7 proc. Inwestycje w rozwiązania i narzędzia teleinformatyczne będą dynamicznie rosły także w przypadku firm produkcyjnych i instytucji finansowych.

Będą one zwiększać wydatki na IT w tempie 4,7 proc. rocznie, przeznaczając do 2020 r. na ten cel 475 mld dolarów. Jak wynika z danych IDC, 45 proc. przychodów wygenerują duże korporacje zatrudniające ponad tysiąc pracowników, jednak aż za jedną czwartą wydatków będą odpowiedzialne najmniejsze przedsiębiorstwa, zatrudniające poniżej 9 osób.

. Pełna treść materiału dostępna na blogu it-filolog.pl. Zapraszamy do lektury!