Warsztaty na temat rozwiązań dla produkcji Streamsoftu

0
394
[sam id=8 codes='false']

Już wiosną ruszają 10 jubileuszowe warsztaty „Informatyka w Produkcji” organizowane przez Streamsoft wspólnie z Instytutem Kaizen – globalną organizacją doradzającą przedsiębiorstwom. Warsztaty odbywać się będą pod hasłem: „Zmienność kameleona czy „zwinność” słonia? Jaka jest Twoja produkcja ?” Będą miały typowo szkoleniową formę. Uczestnicy zobaczą jakie metody można zastosować do odchudzenia produkcji oraz jak to połączyć z systemem ERP. Zobaczą również jak informacje dostarczane przez system ERP przekładają się na konkretne usprawnienia w obszarze produkcji.

Tematem warsztatów będzie zdolność adaptacji produkcji do częstych zmian rynkowych, zmian w zamówieniach oraz ustalanie czasu w jakim można to osiągnąć.

Praktycy z Instytutu Kaizen i praktycy z firmy Streamsoft, po raz pierwszy, wspólnie pokażą w jaki sposób szukać w systemie ERP informacji wspierających wdrożenie koncepcji szczupłej produkcji (lean manufacturing) oraz w jaki sposób metody szczupłej produkcji wykorzystują informacje dostarczane przez system do wykrywania zbędnych kosztów, źródeł marnotrawstwa zasobów i usprawniania przepływu materiałów i wyrobów. Konkretne studia przypadków, aby wiedzieć jak zarządzać produkcją, jak reagować na zmiany i jak wybrać z ogromu możliwości – te metody i technologie, które wystarczą, aby skutecznie zarządzać produkcją i reagować na zmiany.

Warsztaty w zakresie doboru i wdrożenia konkretnych oraz skutecznych metod zarządzania procesami produkcyjnymi i logistycznymi, a także kształtowania mentalności kadry zarządzającej i pracowników – poprowadzi Instytut Kaizen.

Kwestię zastosowania nowoczesnych technologii informatycznych w firmie produkcyjnej zaprezentuje producent systemów ERP – firma Streamsoft.

Terminy i miasta:

17 marca 2015 Toruń

18 marca 2015 Warszawa

19 marca 2015 Leszno Wlkp.

24 marca 2015 Lublin

25 marca 2015 Gliwice

26 marca 2015 Wrocław

Szczegóły oraz możliwość zgłoszenia udziału dostępne na stronie Streamsoft.

Rok 2014 był dla firmy Streamsoft czasem bardzo intensywnego rozwoju, nie tylko w zakresie oferowanych produktów, ale również w obszarze budowania struktury firmy. W kwietniu 2014 uruchomiono nowy oddział we Wrocławiu, który obecnie rozwija się bardzo dynamicznie. W lipcu nastąpiła zmiana lokalizacji oddziału w Warszawie. Ponadto, w Krakowie powołano spółkę zależną Streamsoft Kraków.

Rok 2014 był nie tylko intensywny pod względem rozwoju, ale również bardzo dobry pod względem sprzedaży. Odnotowano 40,7% wzrost sprzedaży w stosunku do 2013 roku. Sprzedaż wiodących systemów klasy ERP dla średnich i dużych firm wzrosła kolejno: o 36,4% dla Streamsoft Prestiż (przeznaczony dla firm produkcyjnych) oraz o 35,6% dla Streamsoft Verto (system dedykowany, szyty na miarę).