VR & AR TECH SUMMIT – zobacz relację wideo

0
263

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z konferencji VR & AR TECH SUMMIT zorganizowanej przez Gremi Events and Multimedia w niepowtarzalnym, futurystycznym obiekcie – Gremi Park pod Krakowem.

Paneliści, goście, pasjonaci nowych technologii zastanawiali się nad kierunkami rozwoju wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w Polsce oraz możliwościami jakie wspomniane rozwiązania stwarzają dla poszczególnych branż biznesu.

„Trzeba patrzeć zawsze w przyszłość. Polska mogłaby być jednym z liderów rozwiązań VR i AR na świecie” – powiedział Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media SA.

„VR jest elementem, który bardzo ciężko jest wytłumaczyć. Trzeba to przeżyć, dlatego, ze nie da się tego opisać własnymi słowami” – powiedział Artur Kurasiński, bloger, znawca nowych technologii.

„Przemysł, kultura, nauka, rozrywka, ale także medycyna – w tych dziedzinach coraz popularniejsza będzie stawała się wirtualna rzeczywostość. Dzisiaj mamy do czynienia z początkiem tej drogi. W ciągu pięciu, dziesięciu lat VR w każdej z tych dziedzin będzie odgrywał dużą rolę” – mówi Mikołaj Tocki, dyrektor Gremi Events and Multimedia.

„Przede wszystkim jest to zastosowanie w edukacji i przekazywaniu informacji. Wiele firm tworzy oprogramowanie, żeby w rzeczywistości wirtualnej edukować w bardziej przekonujący sposób” – mówi Adam Jurgilewicz, CEO, Międzynarodowe Stowarzyszenie VR/AR w medycynie.