Usługi Xopero dostępne na platformie ABC Data Cloud

0
151

Oferta ABC Data Cloud, platformy e-commerce ABC Data systematycznie się rozwija. Właśnie zadebiutowały na niej produkty firmy Xopero. Klienci ABC Data mogą od teraz korzystać z funkcjonalności dostępnych w ramach dedykowanej biznesowi i sektorowi publicznemu usługi Xopero Cloud. Na platformie dostępne są także rozwiązania Xopero Cloud Personal, przeznaczone dla klientów indywidualnych oraz małych firm.

Platforma ABC Data Cloud to nowe narzędzie e-commerce ABC Data, umożliwiające globalnym i lokalnym dostawcom oferowanie ich rozwiązań w formie usług w chmurze w modelach IaaS, PaaS, SaaS czy DraaS. Dzięki niej resellerzy zarejestrowani w systemie ABC Data mają dostęp do szerokiej i zróżnicowanej oferty m.in. wirtualnych serwerów, dysków sieciowych, archiwizacji i backupu danych, analiz oraz planowania. Co istotne, ABC Data Cloud umożliwia resellerom oferowanie klientom końcowym nie tylko jednej, wcześniej skonfigurowanej usługi, lecz także „szytych na miarę” pakietów składających się z ofert różnych dostawców. Od teraz do ich tworzenia można wykorzystywać także usługi oferowane przez firmę Xopero, renomowanego producenta rozwiązań dedykowanych zabezpieczeniu danych i zachowaniu ciągłości biznesu.

Xopero Software jest ważnym graczem na rynku IT w Europie. Nasza współpraca przynosi obopólne korzyści. Z jednej strony platforma ABC Data Cloud poszerza się o kolejną wysokiej jakości usługę, która umożliwia backup i archiwizację danych. Z kolei nasz partner zyskuje dostęp do wielu potencjalnych resellerów, którzy chcą oferować klientom końcowym nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa – wyjaśnia Piotr Skórzyński, Dyrektor departamentu Cloud Solutions w ABC Data.

Poprzez platformę ABC Data Cloud resellerzy mogą korzystać m.in. z usługi Xopero Cloud, przeznaczonej dla odbiorców biznesowych. Jest to zaawansowane rozwiązanie do backupu online. Pozwala na nielimitowane zabezpieczenie komputerów, baz danych oraz serwerów fizycznych i wirtualnych. Co istotne, klienci korzystający z Xopero Cloud otrzymują możliwość wykonywania backupów oraz zarządzania procesami tworzenia kopii zapasowych, monitorowania i weryfikacji ich poprawności natychmiast po zakończeniu instalacji usługi. Dzięki temu są w stanie w kilka minut stworzyć bezpieczne środowisko backupu w swojej firmie. Na platformie ABC Data Cloud dostępne są także usługi Xopero Cloud Personal. To stworzony z myślą o użytkownikach indywidualnych oraz firmach z sektora SMB nowoczesny system do tworzenia kopii zapasowych w chmurze. Dzięki niemu można w łatwy sposób zabezpieczyć pliki zarówno z komputerów, jak i urządzeń mobilnych.

– Cieszymy się z nawiązania współpracy z ABC Data, czołowym dystrybutorem w regionie CEE. Wierzymy, że wspólna edukacja kanału resellerskiego spowoduje wzrost bezpieczeństwa systemów informatycznych podmiotów gospodarczych, co staje się istotne uwzględniając zagrożenia ze strony ataków hackerskich (kryptolokerów). Ważne dla branży jest wchodzące w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych, zalecające szyfrowany backup jako element kodeksu dobrych praktyk i jedno z głównych zabezpieczeń środowisk informatycznych – komentuje Przemysław Kucharzewski, Channel Sales Director w Xopero Software Sp. z o.o

Xopero Software to jeden z największych producentów rozwiązań backupowych w Europie, dostarczający profesjonalne narzędzia do kompleksowego zabezpieczenia firmowych danych. Aby ograniczyć ryzyko utraty danych oraz zniwelować zagrożenie przestoju w firmie, Xopero rozwija autorską technologię Smart Recovery. Stanowi ona odpowiedź na współczesne oczekiwania klientów w kwestii zapewnienia ciągłości biznesu oraz awaryjnego odzyskiwania danych. W ofercie producenta znajdują się rozwiązania przeznaczone do backupu lokalnego, backupu do chmury czy appliance backup, które umożliwiają kompleksowe zabezpieczenie całej infrastruktury biznesowej oraz wygodne zarządzanie politykami backupu.

Oferta Xopero jest naturalnym dopełnieniem portfolio rozwiązań dostępnych poprzez platformę ABC Data Cloud. Współpracujący z ABC Data resellerzy otrzymują dzięki niej szeroki wybór usług oferowanych przez takich vendorów, jak Xopero, Oktawave, Kaspersky, Focus Telecom czy Talex. Oferta ta będzie sukcesywnie poszerzana.