Tydzień w soczewce (18-22.11.13): przetargi, dystrybucje, wydarzenia

0
50

Co się wydarzyło w minionym tygodniu (18-22 listopada 2013 r.)? Przygotowaliśmy krótki przegląd najważniejszych wydarzeń na rynku informatycznym.

DYSTRYBUCJE:

AB podpisała umowę dystrybucyjną z firmą Edimax. Zgodnie z nowym kontraktem oferta handlowa wrocławskiego dystrybutora IT zostanie wzbogacona o szereg urządzeń sieciowych, skierowanych przede wszystkim do rynku konsumenckiego oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

JABRA: Producent wybrał RRC jako dystrybutora zestawów słuchawkowych, za pośrednictwem którego będą one trafiać do resellerów Cisco.
Jabra to producent ceniony w całej Europie – podkreśla Maciej Domaszewski Business Unit Manager – i w znaczący sposób uzupełni naszą ofertę rozwiązań telekomunikacyjnych, która stanie się przez to bardziej kompletna.

ARROW: Firma włącza do oferty rozwiązania wbudowane McAfee do zapewnienia bezpieczeństwa.

neXus: Od pewnego czasu zauważył rosnące zainteresowanie swoimi produktami na rynku polskim. Podpisał umowę dystrybucyjną z firmą ePrinus na ten region. Główne obszary zainteresowania jakie wykazał rynek to BYOD, karty korporacyjne do zarządzania kontrolą bezpieczeństwa fizycznego i logicznego oraz rozwiązania PKI.

 

UMOWY:

Firmy NextiraOne oraz Alcatel-Lucent podpisały umowę, która ma zacieśnić dotychczasowe bliskie kontakty obu firm, korzystnie wpływając na ofertę produktową i serwisową dla klientów segmentu Enterprise. 

NVIDIA i IBM przedstawiły plany współpracy nad stworzeniem szerokiej oferty oprogramowania dla przedsiębiorstw oferowanego przez IBM dla platform Power Systems.

 

PROGRAMY PARTNERSKIE:

Samsung Electronics Polska ogłosił start programu partnerskiego, opracowanego z myślą o tym, by niezależni sprzedawcy oprogramowania oraz resellerzy mogli oferować dużym przedsiębiorstwom rozwiązania bezpieczeństwa urządzeń mobilnych bazujące na platformie KNOX.

 

WYDARZENIA:

Afera przetargowa w administracji związana zakupami IT. 19 listopada zatrzymano 18 osób, w tym 15 z firm informatycznych. Później liczba zatrzymań wzrosła do 37 osób. W tym wiceministra MSWiA, Witolda D., który był odpowiedzialny za przetargi warte 2 mld zł.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji: Następcą Michała Boniego na stanowisku szefa resortu cyfryzacji będzie europoseł Rafał Trzaskowski, który współpracował z ministrem Bonim m.in. przy europejskiej reformie ochrony prywatności w sieci.

Nastąpił koniec Winamp, popularnego niegdyś programu do odtwarzania plików MP3. Obecny właściciel AOL zdecydował się zamknąć usługę. Program ma być dostępny do 20 grudnia 2013 r.

 

WYNIKI:

W samym trzecim kwartale sprzedaż Grupy CUBE.ITG, działającej na rynku IT, wzrosła do 34,4 mln złotych, co oznacza wzrost o 32%. Łącznie po dziewięciu miesiącach bieżącego roku Grupa zwiększyła przychody o blisko 52%, do 105,5 mln złotych. Narastająco, po trzech kwartałach 2013 r., biznes zanotował 343 tys. zł zysku netto na poziomie skonsolidowanym.

Analitycy Erste dla papierów AB podnieśli rekomendację do „kupuj” z „akumuluj”,  podwyższając cenę docelową o 80 proc., do 45 z 25 zł. Z kolei dla walorów Action obniżyli zalecenie inwestycyjne  na „akumuluj” z „kupuj”,  podnosząc ich wycenę o 50 proc., do 60 z 40 zł.