Tech Data poszerza współpracę z Microsoft w Europie Wschodniej

0
198
Patrick Zammit

Tech Data oficjalnie poinformowała o nawiązaniu nowej, strategicznej współpracy „w celu przyspieszenia wprowadzania pełnej gamy oprogramowania i rozwiązań chmurowych Microsoft” w Polsce, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii.

Nowa umowa między Tech Data a Microsoft będzie skupiać się na usłudze Office 365, platformie Azure oraz rozwiązaniach analityki biznesowej, IoT i analiz. Będzie ona obejmować dodatkowe inwestycje w zasoby i inicjatywy marketingowe firmy Tech Data oraz oferowaną przez nią globalną platformę do transakcji chmurowych, StreamOne. Wsparciem dla realizacji tych działań będzie nowo utworzone „centrum doskonałości” Tech Data w Pradze z zespołem specjalistów ds. produktów oferujących resellerom pomoc techniczną dotyczącą wszystkich rozwiązań Microsoft.

Poza wzmocnieniem obecnej współpracy z firmą Microsoft w Czechach i Polsce umowa ta pomoże Tech Data we wdrażaniu wiedzy i narzędzi, takich jak platforma StreamOne, na Słowacji, Węgrzech i w Rumunii. Rozwiązanie to dołączyło do oferty Tech Data po przejęciu Avnet Technology Solutions w lutym 2017 r. Tech Data skupi swoje działania na pozyskiwaniu resellerów i zwiększaniu ich kompetencji w segmencie małych i średnich firm oraz przedsiębiorstw, wykorzystując swoją kompleksową ofertę zaawansowanych i końcowych rozwiązań oraz szeroką społeczność partnerów branżowych w regionie Europy Wschodniej.

„Ta strategiczna współpraca z firmą Microsoft wykorzystuje szeroką fizyczną obecność Tech Data dzięki przejęciu Avnet TS, nasze bliskie i długotrwałe kontakty z klientami z segmentu małych i średnich firm oraz przedsiębiorstw w regionie oraz nasze 25-letnie relacje z firmą Microsoft w regionie Ameryk i Europie. Biorąc pod uwagę naszą skalę globalną, specjalistyczną platformę do transakcji w chmurze oraz wiedzę w zakresie tworzenia najlepszych praktyk, Tech Data odgrywa kluczową rolę w zakresie zwiększania kompetencji partnerów i wspierania ich w obliczu aktualnych przemian rynkowych dotyczących modeli hybrydowych i chmurowych. W ramach współpracy z firmą Microsoft inwestujemy w zespoły eksperckie i szukamy możliwości aktywnego przyspieszenia zasięgu rozwiązań Microsoft w całym regionie Europie Wschodniej, zapewniając naszym klientom rzeczywiście przełomowe wyniki biznesowe”, komentuje Patrick Zammit, prezes Tech Data na Europę. 

„Z radością obserwujemy ekspansję Tech Data w Europie Środkowo-Wschodniej jako globalnego dostawcy rozwiązań chmurowych Microsoft i cieszymy się, że będziemy mogli razem pomagać ludziom i organizacjom w wykorzystaniu możliwości związanych z transformacją cyfrową. Wiedza Tech Data w zakresie chmury w segmencie małych i średnich firm oraz przedsiębiorstw w połączeniu z inwestycjami w rozwój biznesowy, specjalistycznymi stanowiskami, zautomatyzowanymi platformami transakcyjnymi i kampaniami marketingowymi w pięciu krajach w regionie pomoże w ewolucji ekosystemu resellerów pod kątem chmurowych rozwiązań Microsoft w regionie, takich jak Microsoft 365, Azure i narzędzia do analiz biznesowych”, komentuje Marianne Roling, dyrektor generalny w firmie Microsoft ds. partnerów oraz klientów korporacyjnych i z segmentu małych i średnich firm, region Europy Wschodniej.