SUSE wspiera SAP Cloud Platform

0
235

SUSE współpracuje z SAP nad platformą chmury dostępną w centrach danych SAP. Kluczowymi elementami SAP Cloud Platform jest oprogramowanie SUSE OpenStack Cloud i SUSE Enterprise Storage.

SAP Cloud Platform jest rozwiązaniem typu PaaS (Platform as a Services) wspomagającym cyfrową transformację i łatwym w dostosowaniu do potrzeb. Obejmuje kompleksowe usługi rozwoju aplikacji. Pomaga zbierać, zarządzać, analizować i wykorzystywać wszelkiego rodzaju informacje, podłączyć się do innych systemów biznesowych, wprowadzać innowacje i realizować nowe scenariusze wspierające firmy w ciągłym rozwoju i dostosowywania się do potrzeb rynku. SAP Cloud Platform pomaga klientom osiągnąć większą sprawność biznesową i stworzyć prawdziwie zintegrowane, zoptymalizowane przedsiębiorstwo, ponadto przyspiesza cyfrową transformację w biznesie – wszystko to bez konieczności inwestowania w utrzymywaną lokalnie infrastrukturę IT.

SUSE OpenStack Cloud to oprogramowanie do budowy zautomatyzowanej chmury obliczeniowej. Zapewnia firmom krótki czas wdrożenia chmury prywatnej, nieskomplikowane zarządzanie, obsługę różnych środowisk wirtualizacji oraz funkcje wysokiej dostępności. Najnowsza wersja bazuje na wydaniu OpenStack Newton. SUSE Enterprise Storage to oparte na technologii Ceph inteligentne oprogramowanie do zarządzania pamięcią masową. Dzięki niemu dział IT może przekształcić swoją infrastrukturę pamięci masowej tak, by bezproblemowego dostosowywała się do zmieniających się potrzeb biznesowych i zapotrzebowania na dane. SUSE Enterprise Storage zapewnia oszczędną, wysoce skalowalną i odporną na awarie pamięć masową zbudowaną w oparciu o powszechnie dostępne serwery i dyski twarde.

Klienci oczekują bardzo wysokiego poziomu niezawodności, skalowalności i wydajności, dlatego firma SUSE ściśle współpracowała z SAP nad zapewnieniem tego w ramach oprogramowania SUSE OpenStack Cloud i SUSE Enterprise Storage na platformie SAP Cloud” – powiedział Thomas Di Giacomo, dyrektor ds. technologii w SUSE. „Nasze wspólne korzenie sięgają bardzo głęboko, ponieważ system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server dla aplikacji SAP jest od dawna wiodącą platformą dla rozwiązań SAP na Linuksie. Obecnie SUSE współpracuje z SAP również w ramach fundacji Cloud Foundry i podziela wizję konwergencji technologii Kubernetes, kontenerów i Cloud Foundry. Dlatego misją SUSE jest utrzymanie pozycji dostawcy najlepszej platformy i technologii open source do obsługi aplikacji SAP i działających na niej usług.”

SAP od ponad 18 lat współpracuje z SUSE, aby sprostać wyzwaniom związanym z infrastrukturą IT. Cieszymy się, że platforma SAP Cloud w centrach danych SAP wykorzystuje niezawodne i wydajne rozwiązania open source firmy SUSE zarówno do wdrażania maszyn wirtualnych i zarządzania nimi, jak również przechowywania i obsługi najważniejszych dla klientów danych”, – komentuje Björn Goerke, dyrektor ds. technologii i prezes SAP Cloud Platform w SAP SE.