Sukces IPO Maxcom, ostateczna cena akcji ustalona na 55 zł

0
38

Inwestorzy zgłosili popyt na wszystkie akcje w pierwszej ofercie publicznej Maxcom, jednego z producentów i dystrybutorów telefonów komórkowych w Europie. Cena ostateczna została ustalona na 55 zł, tym samym wartość transakcji wyniesie 47,5 mln zł. Redukcja zapisów w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 63,4 proc. Debiut na GPW jest planowany ok. 30 czerwca.

– W trakcie roadshow spotkaliśmy się z kilkudziesięcioma zarządzającymi funduszami, nasz model działania i plany rozwoju zostały ocenione pozytywnie czego efektem jest zgłoszony popyt na akcje Maxcom, który przewyższył liczbę oferowanych akcji – mówi Arkadiusz Wilusz, prezes Maxcom. – Pozyskane środki będą wsparciem w dalszym dynamicznym rozwoju, pozwolą nam zwiększyć obecność na zagranicznych rynkach, jak również wprowadzić nowe produkty, w tym smartfona dedykowanego dla seniorów – dodaje prezes.

Do inwestorów instytucjonalnych trafi 757 tys. akcji, stanowiących 28 proc. w podwyższonym kapitale Maxcom. Inwestorom indywidualnym zostanie przydzielone 107 tys. akcji stanowiących 4 proc. w kapitale po ofercie. Ze względu na duży popyt na akcje, prawie trzykrotnie przekraczający dostępną dla drobnych inwestorów pulę akcji, zapisy w tej transzy zostały zredukowane o 63,4 proc.

Zapisy dla inwestorów indywidualnych trwały od 6 do 12 czerwca, a od 5 do 13 czerwca prowadzona była budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych. Do 20 czerwca przyjmowane będą zapisy od inwestorów instytucjonalnych, a 21 czerwca planowany jest przydział akcji. Zakładany pierwszy dzień notowania akcji i PDA na GPW to 30 czerwca.

Oferującym i Prowadzącym Księgę Popytu jest Bank Zachodni WBK, Doradcą finansowym jest Partners & Ventures, a Doradcą prawnym CMS Cameron McKenna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here