Stefan Mandl został dyrektorem ds. sprzedaży WD

0
343
[sam id=8 codes='false']

Stefan Mandl został powołany na stanowisko starszego dyrektora ds. sprzedaży w dziale dystrybucji komponentów i sprzedaży produktów OEM w Europie firmy WD. Mandl zastąpi Svena Rathjena, który przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, gdzie poprowadzi jednostkę biznesową ds. rozwiązań sieciowych dla przedsiębiorstw, piastując stanowisko wiceprzewodniczącego i dyrektora generalnego. Obydwie zmiany personalne wejdą w życie z dniem 1 lutego 2015 roku. Stefan Mandl jest mieszkańcem Monachium.

Przez ostatnie 10 lat pracował w europejskim oddziale WD na różnych stanowiskach. Przez ostatanie 4 lata jako dyrektor ds. sprzedaży na terenie Europy, gdzie raportował bezpośrednio Svenowi Rathjenowi. Przed przybyciem do firmy WD Mandl pracował na stanowiskach sprzedaży w wielu firmach produkujących sprzęt i oprogramowanie.

Sven Rathjen rozpoczął pracę w firmie WD siedem lat temu na stanowisku kierownika działu marketingu. Od tej pory piastował różne stanowiska związane ze sprzedażą; ostatnim z nich było stanowisko wiceprzewodniczącego ds. sprzedaży na terytorium Europy i Rosji/CIS. Na nowym stanowisku będzie podlegać Jimowi Welshowi, wiceprzewodniczącemu generalnemu ds. rozwiązań przechowywania danych i sprzedaży międzynarodowej.