Scott Strubel nowym szefem działu globalnych kanałów sprzedaży w Commvault

0
378

Firma Commvault poinformowała o mianowaniu Scotta Strubla na stanowisko wiceprezesa ds. globalnych kanałów sprzedaży. Będzie on odpowiadał za globalną sieć resellerów i dystrybutorów.

Scott Strubel skupi się na przygotowywaniu innowacyjnych programów, które pomogą partnerom handlowym w wyróżnieniu rozwiązań marki Commvault na tle innych produktów i zapewnieniu korzyści używającym ich klientom. Inicjatywy te mają stymulować rozwój firmy w zakresie całej oferty Commvault.

Scott Strubel dysponuje doświadczeniem zdobytym w działach sprzedaży i współpracy z partnerami w czołowych firmach z branży rozwiązań technologicznych. Ostatnio był wiceprezesem jednostki zarządzającej współpracą z partnerami na terenie Ameryki Południowej i Północnej w firmie NetApp. Odpowiadał w niej za przychody generowane dzięki kanałom sprzedaży pośredniej i kierował zespołami współpracującymi z partnerami NetApp w całej Ameryce. W skład jego jednostki wchodziła organizacja Americas Virtual Sales, odpowiedzialna za sprzedaż wewnętrzną i generowanie popytu na rozwiązania NetApp. Wcześniej budował i nadzorował globalną działalność terenową NetApp w obszarze oprogramowania ERP. Zajmował też stanowiska kierownicze w działach sprzedaży i współpracy z partnerami w HP, gdzie należał do zespołu menedżerskiego, którego zadaniem było uruchomienie jednostki HP Software.

Scott Strubel jest kolejnym menedżerem zatrudnionym ostatnio w rozwijającym się dziale firmy Commvault ds. współpracy z partnerami i sojuszy. Firma niedawno mianowała Owena Taraniuka szefem ogólnoświatowej grupy ds. partnerów i rozwoju rynków, a niedługo potem Andy Vandeveld został wiceprezesem ds. sojuszy globalnych. Zatrudnienie nowych menedżerów zbiega się w czasie z nawiązaniem lub rozszerzeniem współpracy z kilkoma partnerami branżowymi, wśród których znaleźli się liderzy w dziedzinie chmury i innych technologii dla firm, tacy jak AWS, Microsoft, Hitachi Ltd., HPE i Infinidat.

Rola Scotta jest kluczowa dla przyspieszenia wzrostu i ekspansji firmy Commvault oraz umacniania jej na pozycji lidera w obszarze współpracy z partnerami. Jego doświadczenie w budowaniu i rozwijaniu relacji z liderami rynku będzie dla firmy Commvault i jej opartej na partnerach strategii olbrzymią zaletą” — powiedział Owen Taraniuk, dyrektor ogólnoświatowej grupy ds. partnerów i rozwoju rynków w firmie Commvault. „Nominacja ta odzwierciedla nieustanne zaangażowanie firmy Commvault we współpracę z partnerami i jest kolejnym elementem uwidaczniającym znaczne inwestycje przedsiębiorstwa w zwiększanie przychodów generowanych za pośrednictwem partnerów handlowych”.