Sage: nowe horyzonty biznesu (fotorelacja)

0
296

23 października rozpoczął się Ogólnopolski Zjazd Partnerów Sage, w pięknym Grand Hotel Tiffi położonym nad jeziorem w Iławie. Zjazd otworzyła Elwira Sokołowska, prezes Sage Polska, która na wstępie pochwaliła się znakomitymi wynikami przychodów w stosunku do roku ubiegłego (6 proc.).

Powodem do dumy zarządu może być też liczba zarejestrowanych firm serwisie (755) oraz statystyki wysyłanych przez SMF e-dokumentów (31 380). Elwira Sokołowska podkreśliła, że System ERP X3, który do najtańszych nie należy, został wdrożony lub aktualnie jest wdrażany w 11 firmach. Według niej jest to wielki sukces dla polskiej Spółki.

Jakie plany na 2014 r.? Jak podkreśliła prezes Sage, najważniejszym priorytetem będą przychody powtarzalne. Firma będzie przesuwać biznes w stronę subskrypcji. Przykładem jest Forte BI oraz Forte w subskrypcji. Sage będzie rozwijać biznes wymiany faktur elektronicznych, ponieważ możliwości chmury nie ograniczają się wyłącznie do przetwarzania informacji poza infrastrukturą sprzętową użytkownika i do archiwizowania danych na zewnętrznych serwerach. Chmura to przede wszystkim możliwość modyfikowania i optymalizacji szeregu procesów biznesowych. Zależnie od potrzeb, dzięki zastosowaniu nowych modeli biznesowych można działać szybciej, taniej, lepiej, szerzej, czy po prostu – inaczej.

Poza tym Sage rozpoczyna projekt SageOne. Ambitny plan zakończenia pełnej lokalizacji nastąpi we październiku 2014 r.
Ponadto zaczynają się intensywne przygotowania do wprowadzenia oferty mobilnej.