Bartłomiej Kędziora Country manager Opzoon Technology Co., LTD.: Rozwiązania NGDT

0
349

Bartłomiej Kędziora Country manager Opzoon Technology Co., LTD. o rozwiązaniach NGDT.

1. Jak się kształtuje popyt na rozwiązania NGDT (jacy klienci decydują się na takie rozwiązania, czy popyt rośnie, co ma na to wpływ, etc.)?

W roku 2015 pojawiły się  na rynku zapytania o kilka nowych projektów dotyczących budowy NGDT. Część z nich została w szufladach, część będzie realizowana w nadchodzącym okresie. Popyt na nowe centra danych oraz rozbudowę farm już istniejących rośnie, na co ma wpływ między innymi nieustanny wzrost zapotrzebowania na coraz większą przestrzeń do przechowywania danych w chmurze, a czasem czysta potrzeba wirtualizacji chociażby desktopa. W 2013 roku cyfrowy świat zajmował 4,4 Tryliona GB danych, a do 2020 roku ta ilość zwiększy się do 44 Tryliona GB.

2. Jakie jest zainteresowanie klientów switchami zarządzalnymi drugiej i trzeciej warstwy?

Switche warstw L2 i L3 to nieodłączny element sieci komputerowej. Systematycznie obserwujemy tendencję spadkową na rozwiązania w oparciu o Fast Ethernet, a w to miejsce klienci decydują się na sieć Gigabitową. Pojawiają się coraz częściej zapytania o rozwiązania w oparciu o sieć 10 G Uplink. Zdarzają się też klienci, którzy proszą o zaprojektowanie sieci o prędkości 40 G.

3. Jakie są trendy w obszarze swichów przemysłowych PoE?

Cały czas dużym popytem, szczególnie w branży CCTV, cieszą się rozwiązania na nieduże switche 8- i 16-portowe, natomiast switche 24- i 48-portowe pomimo niższej ceny per port to rzadziej rozpatrywany zakup.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSAM niedoceniony
Następny artykułReseller News 11-12 2015
Redakcja
Chcesz podzielić się z nami informacją? Napisz do nas na adres redakcja[at]resellernews.pl