Rozpoznawanie użytkownika na podstawie układu żył

0
208

Fujitsu wprowadza w przenośnych stacjach roboczych uwierzytelnianie na podstawie układu żył w dłoni. Rozwiązanie przeznaczone jest dla np. banków, placówek opieki zdrowotnej, a także firm z rynku detalicznego.

 

Firma Fujitsu wprowadziła na rynek nowe urządzenie przenośne zaprojektowane z myślą o zapewnieniu wysokiej mocy stacji roboczej oraz możliwości rozbudowy dla użytkowników mobilnych. Urządzenie to zaspokaja jednocześnie potrzeby organizacji o najwyższych wymaganiach w dziedzinie bezpieczeństwa, w tym banków, placówek opieki zdrowotnej i detalistów. Fujitsu gwarantuje zarówno maksymalne bezpieczeństwo danych, jak i uproszczenie procedur bezpieczeństwa dzięki wyposażeniu eleganckiej stacji roboczej FUJITSU CELSIUS H730 w swoją najlepszą w branży technologię PalmSecure, która szybko i higienicznie zbiera informacje o układzie żył w dłoni trzymanej nad wbudowanym czujnikiem i za ich pomocą dokonuje uwierzytelnienia. Ten sposób uwierzytelniania w przypadku przenośnej stacji roboczej to najnowsza z serii przełomowych innowacji Fujitsu.

Stacja robocza CELSIUS H730 to najlepsza w tej klasie ergonomia oraz elastyczność, jakich klienci oczekują od urządzeń CELSIUS. Zawiera m.in. wnękę na moduły, procesory Intel Core i7 vPro czwartej generacji, drugiej generacji kartę graficzną NVIDIA opartą na architekturze Kepler oraz wysoką funkcjonalność i jakość wykonania, a także doskonałą wydajność grafiki oraz przetwarzania danych. Dodatkowe zalety w dziedzinie bezpieczeństwa obejmują zaawansowane zabezpieczenia przed kradzieżą ATP, uwierzytelnianie w technologii PalmSecure i czytnik odcisków palców.

Technologia PalmSecure, opracowana przez Fujitsu i odnosząca duże sukcesy rynkowe, stanowi autonomiczne rozwiązanie do biometrycznego uwierzytelniania wykorzystywane przez setki przedsiębiorstw i instytucji na całym świecie. Jest to najbardziej praktyczna technologia biometryczna dostępna na rynku, zapewniająca niezawodną dokładność.

Ceny i dostępność

Nowe modele CELSIUS H730 można zamawiać już teraz. Będą one dostępne od grudnia 2013 r. w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Indiach. Będą sprzedawane przez partnerów handlowych Fujitsu. Ceny różnią się w zależności od regionu i konfiguracji.