Red Hat: premiera Fuse 7 i nowe rozwiązanie iPaaS

0
1988

Red Hat, dostawca rozwiązań open source, udostępnił nową wersję rozproszonego chmurowego rozwiązania integracyjnego Red Hat Fuse 7. Firma wprowadziła do oferty również Fuse Online – nowe, w pełni hostowane rozwiązanie integracyjne typu Platform-as-a-Service (iPaaS), które ogranicza konieczność pisania kodu.

[sam id=8 codes='false']

Wraz z wersją Fuse 7 Red Hat rozszerza mechanizmy integracji na Red Hat OpenShift Container Platform, kompleksową korporacyjną platformę Kubernetesa. Fuse oferuje ujednolicone rozwiązania do tworzenia, rozszerzania i wdrażania kontenerowych usług integracyjnych w środowiskach chmury hybrydowej.

„Rozwiązanie Red Hat Fuse powstało po to, aby upraszczać integrację w ramach rozszerzonego przedsiębiorstwa oraz pomagać organizacjom w osiągnięciu przewagi konkurencyjnej i wyróżnieniu się na rynku. W wersji Fuse 7, która obejmuje Fuse Online, nadal ulepszamy i rozwijamy platformę, aby spełnić potrzeby dzisiejszych firm, wykorzystując nasze doświadczenie w dziedzinie chmury hybrydowej i efektywniej wspierając specjalistów technicznych i nietechnicznych, którzy są dziś zaangażowani w integrację”, komentuje Mike Piech, wiceprezes i dyrektor generalny, Middleware, Red Hat.

Możliwość szybkiego i efektywnego integrowania samodzielnie pisanych i gotowych aplikacji w chmurze hybrydowej może być konkurencyjnym wyróżnikiem dzisiejszych organizacji. Obecnie, dzięki ofercie iPaaS, Fuse pozwala użytkownikom, takim jak eksperci od integracji, twórcy aplikacji czy integratorzy bez doświadczenia technicznego, uczestniczyć w procesie integracji z wykorzystaniem jednej platformy, jednocześnie zachowując zgodność z regulaminami i procesami korporacyjnymi.

W najnowszym wydaniu wprowadzono przeglądarkowy interfejs graficzny z funkcją przeciągania i upuszczania, która ogranicza konieczność pisania kodu i pozwala – zarówno użytkownikom biznesowym, jak i deweloperom – szybko integrować aplikacje i usługi z wykorzystaniem ponad 200 predefiniowanych konektorów i komponentów. Komponenty są oparte na projekcie Apache Camel i obejmują ponad 50 nowych konektorów dla Big Data, usług chmurowych oraz punktów końcowych SaaS, które mogą być adaptowane i skalowane na potrzeby tradycyjnych systemów, interfejsów API, urządzeń IoT oraz natywnych aplikacji chmurowych. Oprócz tego klienci mogą rozszerzyć usługi oraz integracje na użytek zewnętrznych dostawców i partnerów.

Wykorzystując możliwości Red Hat OpenShift Container Platform, Fuse oferuje większą produktywność i łatwiejsze zarządzanie w chmurach prywatnych, publicznych lub hybrydowych. Ta natywna obsługa OpenShift zapewnia przenośność usług i integracji pomiędzy środowiskami uruchomieniowymi i umożliwia różnym typom użytkowników bardziej zespołową pracę.

Fuse można wdrożyć obok Red Hat 3scale API Management, nagradzanego rozwiązania Red Hat do zarządzania API, aby dodać funkcje bezpieczeństwa, monetyzacji, ograniczania pasma i współpracy społecznościowej do usług integrowanych za pomocą Fuse lub pochodzących z innych środowisk. W połączeniu z Red Hat OpenShift Container Platform, Fuse i 3scale API Management tworzą fundament architektury elastycznej integracji Red Hat. Wydana w maju 2018 r. wersja 3scale API Management 2.2 zawiera nowe narzędzia do graficznej konfiguracji, rozszerzania i udostępniania zasad, a także rozszerzone wsparcie dla TLS – wszystko po to, aby ułatwić użytkownikom biznesowym wdrażanie programu API w ich organizacji.

Rozwiązanie Red Hat Fuse 7 jest dostępne do pobrania dla członków społeczności Red Hat Developer. Klienci mogą pobrać najnowsze aktualizacje z witryny Red Hat Customer Portal. W celu rozpoczęcia pracy z Fuse Online należy zarejestrować się na stronie Fuse Online.