Anywhere Workplace: stanowisko pracy w przyszłości – jakie trendy będą obowiązywać?

0
27

Firma innovaphone, oferująca rozwiązania w zakresie profesjonalnych systemów komunikacyjnych dla biznesu, opublikowała raport, który poświęcony jest rozwiązaniom komunikacyjnym oraz aktualnym trendom technologicznym, które już teraz dotyczą „Miejsca pracy 2030”. Warto zerknąć!

Intensywny rozwój nowych technologii komunikacyjnych umożliwiających pracę z  dowolnego miejsca na całym świecie 24 h/7, jest nie do powstrzymania.

Nowe rozwiązania komunikacyjne wykorzystywane w sektorze prywatnym przenikają do sfery zawodowej. Pracownicy oczekują dostępu do podobnych narzędzi komunikacyjnych również w miejscu pracy. Nowoczesne technologie mają zagwarantować mobilność, pracę z dowolnego miejsca, nieograniczoną dostępność telefoniczną, przez pocztę e-mail lub WhatsApp.

Z drugiej strony fizyczna obecność w miejscu pracy jest stopniowo zastępowana przez określenie zadań lub wyznaczenie celów, bez znaczenia, w jakim miejscu zadania zostaną wykonane, a cele osiągnięte. Dla decydentów w firmach ważnym punktem w planowaniu i zarządzaniu przedsiębiorstwem stało się ustalenie jasnych wytycznych dla infrastruktury komunikacyjnej, które mają zagwarantować nie tylko orientację w nieprzeniknionej dżungli możliwości technicznych, ale przede wszystkim stworzyć podstawę dla nowoczesnej komunikacji biznesowej.

Scenariusze Anywhere Workplace stawiają firmowe działy IT przed nowymi wyzwaniami: konieczne będą nowe środki bezpieczeństwa, ponieważ większość nowych rozwiązań i funkcji związanych jest otwarciem sieci firmowych do Internetu.

innovaphone Whitepaper „Anywhere Workplace“ można pobrać bezpłatnie pod tym adresem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here