Qumak i Microsoft – wspólna oferta

0
556

Giełdowa spółka Qumak podpisała porozumienie z Microsoft, którego celem jest wypracowanie wspólnej oferty na polskim rynku, łączącej produkty i usługi Microsoft oraz kompetencje Qumak w obszarach inteligentnych technologii chmurowych i cyberbezpieczeństwa.

[sam id=8 codes='false']

Obie firmy chcą w ten sposób wspierać transformację polskiej gospodarki, zarówno przedsiębiorstwa, jak i instytucji do cyfrowego modelu działania, opartego na wykorzystaniu innowacyjnych technologii.

– Segment cyberbezpieczeństwa do jeden z najszybciej rozwijających się i najbardziej perspektywicznych obszarów rynku, ostatnio często dostrzegany i komentowany w kontekście RODO. Jesteśmy przekonani, że współpraca z globalnym liderem w tym zakresie pozwoli nam na rozszerzenie naszej oferty o gamę nowoczesnych rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby naszych klientów  – podkreśla Sławomir Połukord, prezes Qumak S.A.

Celem współpracy obu firm jest tworzenie jeszcze bardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które pomogą przedsiębiorstwom i instytucjom w Polsce odnosić sukcesy w cyfrowej transformacji ich działalności. Podpisana umowa zakłada zwiększenie stopnia wykorzystania innowacyjnych rozwiązań w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz inteligentnych technologii chmurowych Microsoft w usługach oferowanych przez Qumak, w obszarach od rozwiązań infrastrukturalnych, poprzez produktywność, aż do zastosowań sztucznej inteligencji. W ramach współpracy, Qumak uzyskuje dostęp do technologii, know-how oraz ekspertów Microsoft. W jej efekcie firma będzie oferować dodatkową wartość dla klientów w portfelu swoich produktów i rozwiązań, w oparciu o platformę Microsoft.

– Naszym nadrzędnym celem jest wspieranie klientów w ich cyfrowej transformacji. Elementem tego procesu jest niewątpliwie strategia cyberbezpieczeństwa, która staje się jednym z najważniejszych tematów na agendzie zarządów. Cieszę się, że produkty i usługi Microsoft, zapewniające zgodność z regulacjami prawa w zakresie przetwarzania i ochrony danych osobowych RODO stają się podstawą do tworzenia rozwiązań w tym zakresie, zgodnie z potrzebami klientów. Bezpieczeństwo i skalowalność platformy Microsoft oraz najwyższe kompetencje konsultantów Qumak dają gwarancje polskim firmom i instytucjom, że ich cyfrowe inicjatywy zyskają pewną podstawę rozwoju i zakończą się sukcesem. To ważny krok na drodze transformacji cyfrowej polskiej gospodarki, a także umacniania pozycji polskich firm technologicznych – komentuje Magda Taczanowska, Członek Zarządu i Dyrektor Segmentu Enterprise w polskim oddziale Microsoft.

Porozumienie zostało zawarte 15 grudnia 2017 roku i obowiązuje do końca listopada 2018 roku.