Projektory stworzone z myślą o nowoczesnych biurach

0
166

Firma Acer wprowadziła do Polski najnowsze serie projektorów multimedialnych P5 i P1. Głównym zadaniem urządzeń nowej serii jest współpraca z zestawami kina domowego, konsolami dla graczy i komputerami PC oraz z sieciami komputerowymi w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Zapewniający rozdzielczość WGA/WXGA projektor Acer P5 sprawdzi się nawet na dużych salach. Dzięki zaawansowanym i nowoczesnym lampom, zapewniającym jasność na poziomie 4000 ANSI Lumenów, P5 poradzi sobie z wyświetlaniem z dużej odległości.

Miłośnicy kina docenią możliwość projekcji obrazu z prędkością 24 klatek na sekundę – tak, jak w prawdziwych salach kinowych. Technologia DynamicBlack sprawia, że natywny kontrast dynamiczny 10000:1 jest jeszcze mocniejszy. Funkcja 40-stopniowej pionowej korekcji zniekształcenia trapezowego, minimalizuje zniekształcenia związane z ustawieniem projektora. Dzięki DLP 3D Ready i HDMI 3D projektor Acer P5 umożliwi płynne odtwarzanie trójwymiarowych filmów z częstotliwością 120Hz. Opcja współpracy z wieloma PC jednocześnie, dodatkowy przycisk obsługi oraz intuicyjna nawigacja menu sprawiają, że sprawdzi się także w biznesie i w edukacji.

Projektor wyposażono w złącza D-Sub, 2x HDMI oraz USB Plug-n-Play, dzięki czemu użytkownicy odtworzą filmy i prezentacje bez podłączania komputera. Dodatkowymi ułatwieniami dla użytkowników biznesowych jest łączność bezprzewodowa Acer eDisplay, projekcje Mircast działającą ze smartfonami, tabletami i notebookami oraz możliwość przeglądania plików Office i PDF za pośrednictwem zintegrowanego czytnika USB.

Kolejną cechą wyróżniającą Acer P5, jest nowy interfejs graficzny, którego duże i czytelne ikony umożliwią jeszcze łatwiejszą nawigację po funkcjach menu i folderach organizujących różne typy plików. Funkcja DLNA umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie muzyki, filmów i zdjęć.

Projektory Acer P5207B i P5307WB są w pełni zgodne z siecią Crestron (Crestron Network System), umożliwiającą kontrolę nad projektorem za pośrednictwem sieci LAN lub bezprzewodowej. Crestron to także szereg potężnych opcji skierowanych do osób chcących sprawnie zarządzać multimediami w swojej firmie. Funkcje monitorowania, zdalnego włączania/wyłączania, zdalnego zarządzania projekcją, zarządzanie kilkoma projektorami jednocześnie, nadawanie komunikatów tekstowych, alerty e-mail czy komunikacja z administratorem sieci sprawiają, że prezentacje czy szkolenia z użyciem multimediów będą prowadzone jeszcze wydajniej.

Projektory Acer P1

Nowa seria Acer P1 to linia uniwersalnych projektorów biurowych oferujących bardzo dobre osiągi w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Urządzenia te działają w natywnej rozdzielczości XGA WXGA, zapewniając jednocześnie kontrast dynamiczny na poziomie 17000:1 przy jasności do 3500 ANSI Lumenów. Rozdzielczość Full HD modelu Acer P1500 pozwala dodatkowo podnieść jakość obrazu, co w połączeniu z funkcją DynamicBlack znacznie podniesie jakość wyświetlanych filmów i prezentacji.

Projektory z serii P1 wyposażono w szereg złącz umożliwiających łatwą komunikację i szybkie przełączanie źródeł: HDMI, D-Sub, S-Video i złącze kompozytowe. Technologia 3D Ready umożliwi odtwarzanie trójwymiarowych filmów i gier z każdego komputera wspierającego częstotliwość 120Hz. Dodatkowa 40-stopniowa pionowa korekcja zniekształcenia trapezowego sprawi, że zniekształcenia obrazu związane z umiejscowieniem projektora zostaną automatycznie wyregulowane.

Projektory Acer P1 doskonale odnajdą się nawet w niewielkich pomieszczeniach – dzięki funkcji automatycznego obrotu obrazu o 180º można je błyskawicznie przyczepić do sufitu bez utraty dostępu do panelu kontrolnego oraz bez konieczności zmiany ustawień obrazu.

Wszystkie projektory Acer P1 oraz P5 powstają przy zastosowaniu surowych norm ekologicznych oraz pozwalają na zmniejszenie zużycia energii. Technologia Acer ExtremeEco redukuje pobór mocy nawet o 70% wydłużając tym samym czas życia lampy do 10.000 godzin (ExtremeEco). Funkcja Acer ePower Management zapewnia dostęp do przydatnych opcji wspomagających oszczędzanie energii.

Cennik projektorów Acer P1 i P5

  • P5207B: 3 389 zł
  • P5307WB: 3 719 zł
  • P1273: 1 769 zł
  • P1276: 2 209 zł
  • P1341W: 2 159 zł
  • P1500: 3 319 zł