Projektory do sal wykładowych

0
160

Nowa seria projektorów ViewSonic Pro8 jest dedykowana do średnich i dużych sal wykładowych oraz konferencyjnych. Urządzenia oferują wysoką jasność (5200 ANSI lumenów), elastyczność instalacji, na którą ma wpływ – oprócz zoomu optycznego 1,6x – możliwość mechanicznej regulacji położenia obiektywu (Lens Shift) co pozwala przesunąć obraz w pionie. Cechą wspólną serii jest też specjalna komora z portem HDMI/MHL i zasilaniem USB, w której można zabudować uniwersalny transmiter HDBaseT.

HDBaseT jest standardem pozwalającym przesyłać obraz i dźwięk przy użyciu jednego kabla na duże odległości. Projektory oferują jeszcze 3 porty HDMI, które pozwalają na równoczesne podłączenie kilku nowoczesnych źródeł obrazu oraz dostarczające satysfakcjonujący poziom dźwięku – głośniki 2 x 10W. Projektory w serii odróżnia rozdzielczość oraz współczynnik odległości.

viewsonic_8800_02Jednym z projektorów w nowej serii jest ViewSonic Pro8530HDL, który łączy jasność na poziomie 5200 ANSI lumenów z rozdzielczością 1080p. Na uwagę – w odniesieniu do całej serii – zasługują możliwości w kwestii optymalnego dostosowania obrazu do warunków sali. Funkcja przesuwania obiektywu w pionie pozwala na zmianę miejsca wyświetlania obrazu bez utraty jakości optycznej. Zoom optyczny 1,6x wpływa na elastyczność instalacji i daje możliwość powiększenia obrazu, aż o 60% w przeciwieństwie do projektorów bez tej funkcji. ViewSonic Pro8 oferuje również korektę Keystone w pionie i w poziomie, oraz w narożnikach.

Projektory są wyposażone w Crestron RoomView Express czyli łatwy w obsłudze system zarządzania siecią, który pozwala administratorowi zdalnie obserwować i kontrolować ponad 250 projektorów z jednego komputera.

Projektory oferują w sumie 4 porty HDMI, a ViewSonic Pro8530HDL obsługuje wszystkie rodzaje formatów wysokiej rozdzielczości (1080p / 1080i / 720p) i 3D. Obrazy 3D mogą być oglądane z opcjonalnym rozwiązaniem ViewSonic PGD-350 Shutter Glasses, lub przy użyciu jakichkolwiek innych kompatybilnych okularów 3D. Za niezwykłą jakość wyświetlanego obrazu odpowiada SuperColor Technology ™, która sprawia, że ViewSonic oferuje szerszy zakres kolorów niż w przypadku standardowych projektorów DLP, są one bardziej realistyczne zarówno w jasnych jak i ciemnych warunkach projekcyjnych bez utraty jakości obrazu.

Projektory ViewSonic z serii Pro8 są objęte 3 letnią gwarancją producenta i 1 rok na lampę nie dłużej niż na 1000 godzin. ViewSonic Pro8530HDL jest dostępny w cenie 6999 PLN z VAT.