Pracujesz z Kyocerą? Uważaj! Koniec zabawy! Kyocera przejmuje niemieckiego integratora!

0
617

Producent urządzeń drukujących Kyocera nie patyczkuje się z konkurencją i przejmuje niemiecką firmę Alos Solution, zajmującą się zarządzaniem danymi. Według giganta, ma to zapewnić na rynku niemieckim „kompleksowego dostawcę rozwiązań” dla swoich klientów. Jakie reperkusje przyniesie ta decyzja dla partnerów firmy?

– To raczej zły sygnał dla partnerów handlowych firmy Kyocera. To jakby stwierdzić, że mamy w nosie drobnicę! Nie wyrabiasz progów? To sięgniemy po największych na rynku… kupując ich – komentuje wydawca portalu, Dariusz Wałach. – Taki ruch biznesowy to policzek dla drobnych resellerów i ostrzeżenie dla integratorów, że „was też kupimy”…jak zwiększy się Wam skala przemiału to zainwestujemy!. – dodaje ekspert.

Zdaniem Channelnomics Europe, w oświadczeniu Kyocera starała się rozwiać obawy, że Alos otrzyma preferencyjne traktowanie, nalegając:  „Firma [Alos] będzie nadal niezależna z planowanym trzyletnim procesem integracji, raportującym bezpośrednio do Kyocera Document Solutions Deutschland.”. – to tzw. gówno prawda – dodaje analityk rynku, Dariusz Wałach.

Najnowsza akwizycja firmy Kyocera to tylko jeden z przykładów dostawców usług drukujących pozyskujących (przejmujących)  partnerów. – Rzeczywiście, dla Kyocery, jest to dobrze zaplanowana strategia – dodaje ekspert.

Pod koniec 2016 r. Kyocera nabyła za 70 mln funtów (79,3 mln euro) udziały od brytyjskiego resellera Annodata. Jako ciekawostkę dodamy, że inni też walczą o wielki tort. Np. latem ubiegłego roku, Sharp Electronics Europe podkupiło integratora z UK za  astronomiczną kwotę 28,5 miliona. (Firma Midshire).

Komentując przejęcie Kyocera w tym tygodniu, wiceprezes Alos Friedhelm Schnittker powiedział: „Jesteśmy przekonani, że fuzja przyniesie korzyści naszym klientom, partnerom i pracownikom”. Kurtyna!

„Alos doskonale uzupełnia portfolio Kyocera, wzmacniając takie obszary, jak pozyskiwanie danych, zarządzanie treściami przedsiębiorstwa i zarządzanie procesami biznesowymi, zapewniając wysoce dostępny i bezpieczny wydruk dokumentów”, dodał Schnittker.

Firma Alos z siedzibą w zachodnim Kolonii zatrudnia obecnie 100 pracowników w Niemczech i Szwajcarii.

Tyle w temacie, zjawisko trwa! Czekamy na kolejne opowieści z sukcesem w tle, najlepiej w Pulsie Biznesu.