Krzysztof Florczak wraca do zespołu polskiego oddziału Microsoft, gdzie obejmie stanowisko Channel Sales Lead.

0
2040

Krzysztof Florczak wraca do zespołu polskiego oddziału Microsoft, gdzie jako Channel Sales Lead będzie odpowiedzialny za sprzedaż produktów biznesowych w kanale partnerskim. Stanowisko objął z dniem 1 sierpnia 2018 r.

[sam id=8 codes='false']

Przez ostatnie dwa lata Krzysztof Florczak był dyrektorem działu Consumer & Device Sales (CDS) w Rosji. Odpowiadał również za działania grupy CDS w regionie Wspólnoty Niepodległych Państw i Azji Środkowej.

Swoją karierę w strukturach Microsoft rozwija od 14 lat, w trakcie których zarządzał różnymi działami, w tym również polskim zespołem Consumer & Device Sales i konsumencką działalnością Microsoft w Polsce. Zarządzał też sprzedażą do Małych, Średnich Firm i Klientów Korporacyjnych (SMS&P), a wcześniej odpowiadał za współpracę z producentami urządzeń (OEM).

Krzysztof posiada doświadczenie w pracy z kanałem partnerskim, a jego powrót do Polski na tę rolę dowodzi tego, jak strategiczny wymiar ma ekosystem partnerski dla Microsoft (sic!).

„Jest mi niezmiernie miło wrócić do Polskiego oddziału Microsoft. Moja dotychczasowa kariera zawodowa koncentrowała się na współpracy z Partnerami, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę wykorzystać swoje doświadczenie, żeby wesprzeć polski zespół w tym obszarze. Microsoft widzi swoją przyszłość w oparciu o ścisłą współpracę z ekosystemem partnerskim. Jestem przekonany, że to właśnie otwarte i skuteczne współdziałanie z partnerami pozwoli na przełamywanie barier rynkowych i przyspieszy cyfrową rewolucję technologiczną” – podkreśla Krzysztof Florczak.

Krzysztof Florczak, zanim dołączył do zespołu Microsoft, przez 12 lat pracował w California Computer Company, gdzie odpowiadał za sprzedaż, marketing oraz rozwój nowych klientów. Przez 4 lata pełnił funkcję dyrektora generalnego.

Krzysztof jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, gdzie studiował Inżynierię Procesową oraz Zarządzanie. Prywatnie jest zapalonym żeglarzem, narciarzem, nurkiem oraz globtroterem.