Polycom kupi firmę Obihai Technology

0
387

Polycom, Inc. podpisał porozumienie w sprawie fuzji i zakupu Obihai Technology, Inc. – założonej w San Jose firmy tworzącej rozwiązania audio VoIP. Oczekuje się, że umowa zostanie zawarta w pierwszym kwartale tego roku.

Firma Obihai Technology tworzy oprogramowanie i sprzęt dla punktów końcowych VoIP. Strategiczne powiększenie firmy Polycom o oprogramowanie oraz zespół rozwoju, pozwala jej na bardziej efektywną rywalizację na globalnym rynku komunikacji głosowej oraz poszerza ofertę Polycom o dodatkowe technologie dla dostawców usług i klientów, niezależnie od ich wielkości.

Strategiczna akwizycja zespołu Obihai oraz jego platformy oprogramowania umożliwi firmie Polycom błyskawiczną realizację strategii zapewnienia najlepszych doświadczeń komunikacji między ludźmi w rozwiązaniach audio i wideo” – powiedziała Mary McDowell, CEO firmy Polycom. „Patrząc w przyszłość, na rok 2018 i dalej, dodanie Obihai natychmiast otworzy nowe rynki oraz okazje do zwiększenia dochodów Polycom. Połączony zespół rozwojowy umożliwi szybsze dostarczanie klientom naszych produktów” – dodała McDowell.

Polycom to sprawdzony lider na rynku dostarczania produktów z najwyższą jakością dźwięku oraz uniwersalną interoperacyjnością na rynku otwartej normy SIP dla punktów końcowych VoIP. Po połączeniu z firmą Polycom,  wiedza w zakresie produktów i usług w chmurze firmy Obihai zapewni partnerom Polycom i ich klientom ogromną przewagę na coraz bardziej konkurencyjnym rynku” – powiedział Jan Fandrianto, założyciel i prezes Obihai.

Po sfinalizowaniu tej transakcji, Polycom oczekuje na zwiększenie w swoim portfolio liczby rozwiązań opartych o chmurę oraz  Analogowych Adapterów Terminali. Połączenie to ma za zadanie zwiększyć liczbę rynków dostępnych dla rozwiązań Polycom zarówno dla firmy, jak i jej ogólnoświatowej sieci partnerów.