Polskie lotniska to eldorado darmowego Wi-Fi! Sprawdź gdzie bezpłatnie połączysz się z siecią!

0
205

Wyszukiwarka ofert turystycznych KAYAK.pl sprawdziła dostępność Wi-Fi na polskich lotniskach i podpowiada, gdzie oraz na jakich warunkach podróżujący mogą korzystać z bezprzewodowego Internetu. 9 z 15 polskich lotnisk oferuje pasażerom nieograniczony dostęp do Wi-Fi bez żadnych dodatkowych wymagań. W wybranych portach wymagane jest zalogowanie się przez Facebooka lub wcześniejsze ściągnięcie wydawanego przez lotnisko magazynu.

Internet stał się nieodłączną częścią codziennego życia i podróżowanie nie stanowi w tej kwestii wyjątku. Nieważne, czy chodzi o podróż turystyczną czy biznesową, bycie podłączonym do sieci dla większości osób stanowi nieodłączny element dnia. Czas spędzany na lotnisku podczas oczekiwania na odprawę czy transfer to często dobra okazja  na rozmowy  z przyjaciółmi,  nadrobienie zaległości w nieprzeczytanych mailach lub nowych odcinkach ulubionych seriali, buszowanie po mediach społecznościowych czy snucie planów dotyczących nadchodzących wyjazdów. Wszystko to wymaga dostępu do sieci, dlatego eksperci z serwisu KAYAK.pl sprawdzili dostępność darmowego Wi-Fi na polskich lotniskach i wskazali, gdzie oraz na jakich warunkach podróżujący mogą bezpłatnie korzystać z Internetu.

Lotniska w Polsce plasują się wysoko

Analiza wskazuje, że wszystkie z 15 lotnisk na terenie Polski oferują darmowe Wi-Fi. Co więcej, pasażerowie podróżujący z większości z nich mają nieograniczony dostęp do sieci. Jedynie w przypadku lotniska wLublinie obowiązuje limit do 30 minut, podczas gdy pasażerowie w strefie biznesowej mogą surfować bez ograniczeń. Podróżni  przylatujący i wylatujący z Polski powinni zwrócić uwagę na fakt, iż 5 spośród 15 lotnisk – w Krakowie, Gdańsku, Modlinie, Wrocławiu oraz Poznaniu – wymaga zalogowania się za pośrednictwem Facebooka, pobrania wydawanego przez lotnisko magazynu lub ponownego logowania co 15-30 minut, aby można było się cieszyć darmowym Wi-Fi podczas oczekiwania w ich terminalach.

Możliwość bycia podłączonym do Internetu podczas pobytu z dala od domu to jedna z najczęstszych trosk podróżujących, którzy coraz częściej pakując się, zadają sobie pytania – czy Wi-Fi będzie dostępne, ile będzie kosztować i jak sprawnie będzie działało? Vera Pershina, Regionalny Dyrektor KAYAK na Polskę i Rosję  zaznacza: “rozwój usług cyfrowych w sektorze turystycznym nie zwolni. Dla wszystkich pasażerów darmowe Wi-Fi na lotnisku to ogromne udogodnienie. Porty lotnicze muszą w związku z tym nadążać za potrzebami współczesnych pasażerów. To oczywiste, że podróżujący oczekują dobrego połączenia z siecią bezprzewodową, które pozwala sprawdzać maile czy przeglądać media społecznościowe. Właśnie dlatego lotniska konkurują ze sobą także na gruncie tego, które z nich oferuje pasażerom najlepsze, szybkie połączenie z Internetem. Wygląda na to, że porty lotnicze w Polsce są w czołówce pod względem oferowania darmowego i nieograniczonego dostępu do Wi-Fi, plasując się wysoko wśród europejskich lotnisk”.

UWAGA

Dane zostały zebrane 5 sierpnia 2016 r. za pośrednictwem infolinii wymienionych lotnisk z wyłączeniem Portu Lotniczego Warszawa-Modlin (informacja pochodzi ze strony internetowej lotniska).

Wi-Fi oferowane przez polskie lotniska
Lotnisko Dostęp do darmowego Wi-Fi
1. Lotnisko Chopina w Warszawie nieograniczony
2. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice nieograniczony, wymaga ponownego logowania co 15 min.
3. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy nieograniczony podczas logowania za pośrednictwem Facebooka, bez logowania przez Facebooka do 15 min.
4. Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach nieograniczony
5. Port Lotniczy Warszawa-Modlin nieograniczony, wymaga pobrania magazynu wydawanego przez lotnisko
6. Port lotniczy Wrocław-Starachowice im. Mikołaja Kopernika nieograniczony podczas logowania za pośrednictwem Facebooka, bez logowania przez Facebooka nieograniczony do  15 min.
7. Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego nieograniczony, wymaga ponownego logowania co 30 min.
8. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka nieograniczony
9. Port lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność nieograniczony
10. Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy nieograniczony
11. Międzynarodowy Port Lotniczy w Łodzi im. Władysława Reymonta nieograniczony
12. Port Lotniczy Lublin 30 min, nieograniczony w strefie biznesowej
13. Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost nieograniczony
14. Port Lotniczy Radom nieograniczony
15. Port Lotniczy Olsztyn-Mazury nieograniczony