PLANTRONICS poszerzył usługę SaaS

0
410

Plantronics Manager Pro v3.10 przyniesie zespołom IT dostęp do głębokich danych dotyczących komunikacji, pochodzących z urządzeń Plantronics, aby pomóc w tworzeniu spersonalizowanych aplikacji biznesowych.

[sam id=8 codes='false']

Plantronics, dostawca produktów audio i technologii komunikacyjnej, ogłosił rozszerzenie funkcjonalności własnego oprogramowania SaaS wprowadzonego w ramach usługi Plantronics Manager Pro v3.10.

Oprogramowanie Plantronics Manager Pro pozwala klientom i partnerom zarządzać urządzeniami do komunikacji głosowej. Poprzez integrację z istniejącymi usługami, Plantronics Manager Pro pomaga partnerom w pogłębianiu relacji z obecnymi klientami oraz przyciąganiu nowych. Resellerzy dostają możliwość zdalnego konfigurowania, modyfikowania ustawień i wprowadzania aktualizacji, dzięki czemu mogą wyeliminować powszechne problemy i szybko odpowiadać na zgłoszenia serwisowe.

Nowa wersja jest dostępna dla deweloperów i niezależnych dostawców oprogramowania (ISV) przez Open Data Access API, który pozwala na korzystanie z bazy głębokich danych, umożliwiając personalizację aplikacji biznesowych. Nowy portal dla dostawców Plantronics Manager Pro Developer Portal zawiera wszystko, czego deweloperzy potrzebują, by rozpocząć korzystanie, w tym przykładowe zastosowania, próbne wersje aplikacji oraz środowisko testowe, tak zwaną piaskownicę.

Plantronics Manager Pro v3.10 – nowe funkcje

Oprogramowanie Plantronics Manager Pro zostało znacznie rozszerzone w oparciu o informacje zwrotne uzyskane dzięki setkom wdrożeń na całym świecie. Oprócz pojedynczego logowania dla menadżerów IT wśród nowych funkcjonalności Plantronics Manager Pro v3.10 znalazła się opcja Open Data Access oraz Bluetooth Link Quality Report, w ramach Conversation Analysis. To pierwsze na rynku narzędzie pozwalające na zrozumienie i tak szerokie wykorzystanie wglądu w informacje głosowe pochodzące z urządzeń końcowych.

Application Development Portal umożliwia tworzenie spersonalizowanych aplikacji

Open Data Access to standardowy zestaw API, który umożliwia dostęp zarówno do informacji w czasie rzeczywistym jak i archiwum Plantronics Manager Pro. Nowa oferta zapewnia deweloperom wykorzystanie danych systemowych do tworzenia aplikacji biznesowych przystosowanych do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu partnerzy mogą zaoferować swoim klientom nową jakość, tworząc spersonalizowane aplikacje i poszerzając ofertę o integrację obsługiwanych zestawów słuchawkowych.

Otwarcie Plantronics Manager Pro dla partnerów, którzy chcą tworzyć aplikacje przystosowane pod ich klientów jest logicznym kolejnym krokiem w wykorzystaniu danych, które można pozyskiwać przez Manager Pro.” – powiedział Christopher Thompson, wiceprezes Plantronics. – „W lutym firma EyeOnIt ukończyła pierwszą częściową integrację Plantronics Manager Pro ze swoją aplikacją Agent Q. Teraz z zainteresowaniem obserwujemy nowe wizualizacje CloudAssist na platformie Microsoft Power BI oraz integrację z platformą zarządzania komunikacją zunifikowaną, którą rozpoczął Nectar.”

Rozszerzona analityka

Plantronics Manager Pro v3.10 wprowadza funkcjonalność Bluetooth Link Quality Report, czyli raport jakości połączeń Bluetooth w ramach modułu Conversation Analysis. Teraz menadżerowie IT będą mogli monitorować połączenia Bluetooth pomiędzy słuchawkami Plantronics UC a komputerem za pośrednictwem adaptera USB, by łatwiej identyfikować wszelkie problemy z dźwiękiem. To pierwsza na rynku funkcjonalność, co oznacza, że tylko Plantronics Manager Pro może zapewnić monitoring urządzeń końcowych w ramach rozwiązań UC w tak szerokim zakresie. Raport pozwala prześledzić przebieg połączenia (Quality Impairment Score), by zidentyfikować użytkowników mających najgorszą jakość rozmów i tworzyć tygodniowe, dzienne, godzinowe, a nawet indywidualne zestawienia połączeń.

O obsługę Conversation Analysis oraz Acoustic Analysis zostały rozszerzone o modele Voyager 3200 UC, Voyager 5200 UC and Voyager 8200 UC. Oznacza to, że teraz przystosowane do komunikacji zunifikowanej urządzenia Bluetooth są wspierane przez wszystkie cztery moduły analityczne, które oferuje Plantronics Manager Pro.

Plantronics Manager Pro jest dostępny w 143 krajach w formie abonamentu na rok lub na 3 lata dostarczanej przez autoryzowanych resellerów Plantronics.

Więcej informacji.