PATRONAT: Ognisty Ptak powitał branżę IT

0
241

Za nami pierwsze Żeglarskie Mistrzostwa Polski Branży IT, które odbyły się w Ogonkach 6 km od Węgorzewa – w bazie sportów wodnych „Ognisty Ptak” na jeziorze Święcajty.

Miłośnicy żeglarstwa lodowego z pewnością wiedzą, że „Ognisty Ptak” to nazwa najsłynniejszego bojera z czasów przedwojennych, który ustanowił rekordową prędkość ślizgu. Właśnie nad jeziorem Święcajty odbywały się słynne na całą Europę  mistrzostwa w ślizgach lodowych i nie jest to jedyna opowieść związana z tym miejscem… bo kolejna to pierwsze regaty branży IT.

Sobota, pierwszy dzień regat powitał żeglarzy rewelacyjną pogodą . Czyste słoneczne niebo i wiatr dochodzący do 4B. Jachty wystartowały o godz. 12-tej .

Na start zgłosiło się 6 załóg, na które czekały kabinowe jachty Twister 800 . Pierwszego dnia zostały rozegrane 3 wyścigi, czwarty, niestety został odwołany ze względu na flautę (ale zaciętości w walce o najwyższe podium nie brakowało). Po godz. 14.00 wiatr już nie rozpieszczał, wiało 1-2 B z południowego wchodu z tendencją odkrętek do południa.

Drugi dzień powitał żeglarzy całkowitą flautą, już wydawało się, że regaty zostaną odwołane. Jednak po godzinie 12.00 wyszło piękne słońce i powiało niezłym wiaterkiem w skali 3B. Udało się rozegrać dwa wyścigi, podczas, którego wyłonili się liderzy. Na trasie dochodziło do wielu ciekawych pojedynków, PRN walczył do końca i zdobył pierwsze miejsce. Za sterami stał Piotr Lewandowski, doświadczony żeglarz, znany m.in. z regat PPJK oraz z zajęcia 3 miejsca w Żeglarskich Mistrzostwach Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych startujący w barwach Asseco Poland.

Direct System, z trzeciego miejsca w pierwszym dniu regat wysunął się na drugą pozycje, podobnie nieugięta załoga HP ze sternikiem Sebastianem Pawlakiem z czwartego na trzecie miejsce. CROSS pod sterami Wojciecha Węgrzyna po pierwszym dniu zajmował drugie miejscem, ale po drugim dniu regat wyścig zakończył na czwartym miejscu. Załoga COIG walczyła do końca i w rezultacie na mecie po dwóch dniach regat zajęła piąte miejsce. Gratulacje dla wszystkich, bo w tak świetnie zorganizowanej imprezie nie ma przegranych, są tylko wygrani i walczący o najwyższą pozycję.   

W tym miejscu warto podkreślić wielkie zaangażowanie i wytrwałe starty żeglarzy w pierwszych regatach branży IT, a było ich nie mało, bo aż sześć jachtów kabinowych. W przyszłym roku organizator ma w planie przygotować flotę 20 jachtów i zamówić wiatr w skali 8B – i wtedy będzie się działo…

Z pozdrowieniem żeglarskim redakcja RESELLER News, która objęła patronat medialny nad znakomitą żeglarską imprezą zorganizowaną przez SAILING EVENT.

Poniżej fotorelacja! Zapraszamy.