Nowoczesny monitoring wizyjny od Synology

0
376

Coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie monitoringu wizyjnego, dla lepszej ochrony swojego środowiska. Pakiet Surveillance Station zapewnia inteligentny monitoring i zestaw narzędzi do zarządzania sygnałem wideo, umożliwiając ochronę wartościowych rzeczy i majątku.

Monitoring to już teraz nie tylko nagrania i obserwowanie naszego otoczenia. Z nową aktualizacją aplikacji Surveillance Station 8.1 firmy Synology to również monitorowanie transakcji czy stoku z systemem POS a także funkcje typu Smart Home umożliwiające łatwe przełączanie ustawień systemowych i dostosowanie do różnych poziomów bezpieczeństwa, zależnie od tego, gdzie jesteś: w domu czy w podróży.

Każdy NAS firmy Synology wyposażony jest w dwie darmowe licencje do kamer za wyjątkiem serwera NVR przeznaczonego typowo pod monitoring – tutaj zainstalowane są cztery darmowe licencje. Oczywiście firma Synology oferuje atrakcyjne rabaty na licencje pod projekty oraz pod zestawy dla użytku własnego firm.

Ogromna zaletą rozwiązania firmy Synology jest skalowalność urządzeń. Podłączenie jednostek rozszerzających Synology pozwala na skalowanie pojemności serwerów Synology NAS i rejestratorów NVR, co umożliwia dłuższe przechowywanie nagrań stosownie do potrzeb lub przechowywanie większej liczby nagrań w przypadku zainstalowania dodatkowych kamer.

Lista kamer kompatybilnych z aplikacją Surveillance Station jest bardzo rozbudowana i oferuje wybór pomiędzy 5000 kamer różnych producentów. Dodatkowo kamery, które obsługują protokół ONVIF mogą być również dodane ręcznie.

Monitorowanie nie oznacza siedzenia przed komputerem i wpatrywania się w ekran. Dostęp do naszej aplikacji jest możliwy poprzez przeglądarkę internetową, klienta stacjonarnego oraz urządzenia mobilne. Pakiet Surveillance Station doskonale współpracuje z systemami Windows®, Mac®, iOS oraz Android™.

Aplikacja Surveillance Station oferuje intuicyjny i efektywny tryb podglądu na żywo. Funkcja ta umożliwia płynne i bezproblemowe przeglądanie wielu kanałów w jakości HD, korzystanie z ekranowych narzędzi i interaktywnych map elektronicznych oraz nawigowanie za pomocą manipulatora. Panel alertów oraz opcja konfiguracji różnych typów powiadomień (takich jak okna dialogowe, ramki typu Flash oraz sygnały dźwiękowe) pozwalają na szybkie wykrycie niepożądanego zdarzenia oraz na szybka reakcję.

Ciekawą i bardzo przydatną funkcja jest możliwość przełączania strumieni. Oznacza to, że możemy np. nagrywać lub oglądać w niskiej rozdzielczości ustawiając automatyczne przełączanie rozdzielczości strumienia obrazu podczas wykrycia zdarzenia lub przy przywołaniu pełnego obrazu z wybranej kamery. Opcja ta jest również dostępna dla ręcznego przełączania za pomocą przycisków na wyświetlaczu ekranowym.

Aplikacja Surveillance Station oferuje wiele funkcji wykrywania zdarzeń takich jak wykrywanie ruchu we wcześniej ustawionym obszarze, wykrywanie obecności „obcego” obiektu w ustawionym obszarze, utratę ostrości czy też zasłonięcie kamery.

Nowością, która zainteresuje wielu jest integracja z systemami POS. Integrując się z POS, Surveillance Station może teraz dostarczać rozwiązań odpowiednich do wymogów firm–sprzedawców. Użytkownicy mogą zarządzać transakcjami wraz z odpowiednimi filmami i otrzymywać informacje o wykryciu niestandardowych transakcji. Szczegóły transakcji mogą być ukazane w podglądzie na żywo i historii po sparowaniu urządzeń do transakcji z kamerami. Dane historyczne mogą być wyświetlane wraz z odpowiednimi filmami, lub drukowane w postaci raportu. Przy użyciu predefiniowanych słów kluczowych lub wydarzeń możemy uzyskać natychmiastowe powiadomienia o wykryciu niestandardowych zdarzeń.

Surveillance Station oferuje również integrację z kamerami interkomu i modułami I/O sprawiając, że aplikacja ta działa jak potężna centralna platforma zarządzania. Użytkownicy mogą otrzymywać natychmiastowe powiadomienia o dzwoniącym dzwonku u drzwi i odpowiadać gościom w czasie rzeczywistym zarówno poprzez system audio, jak i manualny dostęp do drzwi. Również wszystkie porty modułów I/O mogą zostać sparowane z konkretnymi kamerami. Powiadomienia z każdego portu będą natychmiastowo wyświetlane w podglądzie na żywo. Możliwe jest też monitorowanie status portów na mapie E-map. Odpowiednie ujęcia z kamer będą załączane do powiadomień.

Dodatkową usługą jest opcja elastycznego przechowywania nagrań. Archive Vault to rozwiązanie wprowadzające kopie zapasowe nagrań, dedykowane urządzeniu Surveillance Station. Teraz możemy archiwizować nagrania na zdalnych serwerach Surveillance Station przy użyciu spersonalizowanych ustawień. Dodatkowe opcje, jakie jak kontrola przepustowości i intuicyjny interfejs odtwarzania, wzmacniają łatwość i funkcjonalność.

Zarządzanie naszym systemem monitoringu w przypadku posiadania wielu lokalizacji jest również bajecznie łatwe. Dzięki opcji CMS możemy ustawić jeden serwer główny jako hosta, z poziomu którego możemy zarządzać wszystkimi serwerami nagrywającymi, które posiadamy.