Nowe nawigacje TomTom GO już w Polsce

0
197

TomTom wprowadza modele GO400, GO500 i GO600. Kluczowymi cechami nowych urządzeń są: dożywotnia aktualizacja map, dożywotni dostęp do informacji o ruchu drogowym oraz interaktywne mapy.

W nowych urządzeniach TomTom GO mapa jest centralnym elementem nawigacji. Działa intuicyjnie, oferując kierowcom kluczowe funkcje interakcji z ekranem, takie jak skalowanie za pomocą dotyku, wyznaczanie dotykiem docelowych miejsc oraz przeciąganie w celu zmiany położenia mapy. Ponadto nowe mapy TomTom podają użytkownikowi od razu po włączeniu nawigacji przydatne informacje, takie jak dane o bieżącej sytuacji na okolicznych drogach czy ulubione lokalizacje, a wszystkie ikony i punkty na mapie są interaktywne, dzięki czemu kierowca jednym kliknięciem uzyskuje dodatkowe informacje bez przewijania menu.

Kolejną zmianą wprowadzoną przez TomTom w nowych urządzeniach jest dożywotnia usługa Lifetime TomTom Traffic. Usługa ta dostarcza kierowcom bieżące informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Firma ponadto w pełni zintegrowała informacje o ruchu, które są teraz zawsze widoczne na mapie wokół bieżącej lokalizacji oraz na trasie, z funkcjami nawigacyjnymi. W ten sposób kierowcy zyskują wiedzę o ruchu, jego szybkości i opóźnieniu nie tylko na trasie, ale na całej sieci dróg, co ułatwi podjęcie decyzji o zmianie trasy.

Nowe TomTom GO zaczynają sugerować zarówno adresy, jak i użyteczne miejsca podczas wpisywania hasła. Nawigacja umożliwia wyszukiwanie na kilka różnych sposobów: użytkownik może wpisać nazwę ulicy czy restauracji, a nawigacja podpowie, w jakich miejscowościach występuje dany obiekt, albo może wpisać miasto i ulicę, jak w wyszukiwarce internetowej.

Nowa generacja nawigacji TomTom GO ma uproszczony asortyment produktów. Klient może wybrać preferowaną wielkość ekranu z dostępnych 4,3, 5 lub 6-calowych modeli.

Cena i dostępność

Nawigacje TomTom GO są już dostępne w Polsce w cenach:

GO 400 – 799 PLN

GO 500 – 899 PLN

GO 600 – 1049 PLN