Nowa seria skanerów Fujitsu w ofercie Alstor

0
173

W ofercie Alstor pojawią się nowe modele skanerów dokumentowych Fujitsu. Rodzina ScanPartner składa się z trzech modeli (SP-1120, 1125 i 1130) i uzupełnia istniejące serie fi i ScanSnap. Produkty z serii SP oferują prędkość skanowania 20, 25 lub 30 stron na minutę (A4, kolor, dwustronnie, 200/300dpi) i są przeznaczone dla firm pragnących zwiększyć wydajność zarządzania dokumentami.

Skanery ScanPartner świetnie nadają się do wykonywania pojedynczych, określonych zadań, np. skanowania dokumentów do archiwum. Wszystkie trzy modele wyposażono w sterownik PaperStream IP i oprogramowanie do ulepszania obrazu, które gwarantują wysoką jakość końcowych dokumentów.

„Rośnie popyt na skanery oferujące prędkość skanowania 20-30 stron na minutę” – mówi Mike Nelson, wiceprezes spółki zależnej Fujitsu PFU (EMEA) Ltd. „Modele z serii SP wychodzą naprzeciw tym potrzebom i oferują rozwiązanie najwyższej jakości, której można się spodziewać po skanerach Fujitsu, pozwalając jednocześnie obniżyć koszty operacyjne.”

„Dla firm, które potrzebują dedykowanego rozwiązania do pojedynczych zastosowań z prędkością skanowania w zakresie
20-30 stron na minutę, modele z serii SP to wybór numer jeden” – twierdzi Klaus Schulz, Manager Product Marketing EMEA w PFU (EMEA) Ltd.

Oprogramowanie PaperStream IP

Fujitsu PaperStream IP obsługuje standard TWAIN i ISIS i automatycznie generuje zoptymalizowane dane obrazu, upraszczając tym samym proces skanowania. Sterownik PaperStream automatycznie wykrywa rozmiar dokumentu, skanowanie jedno- lub dwustronne i obrót strony, a następnie tworzy wyraźne, wysokiej jakości obrazy. Ponadto PaperStream IP przyspiesza optyczne rozpoznawanie znaków (OCR) nawet podczas skanowania brudnych lub pogniecionych dokumentów albo dokumentów ze znakiem wodnym. W pakiecie oprogramowania znajduje się też ABBYY FineReader Sprint, który pozwala tworzyć pliki z możliwością wyszukiwania, a także Presto! PageManager, który umożliwia edycję i zarządzanie dokumentami.

Kompaktowe i proste w obsłudze

Modele z serii SP są tak kompaktowe, że doskonale nadają się do postawienia na biurku lub w recepcji firmy. Prosty panel kontrolny składa się tylko z dwóch przycisków (Scan/Stop i Power), co gwarantuje bezproblemową obsługę
i zmniejsza ryzyko popełnienia błędu przez operatora. Skanery wyposażono także w rolki oddzielające poszczególne strony i ultradźwiękowy czujnik, który zapobiega nieprawidłowemu pobraniu papieru. Dodatkowo skanery z serii SP oferują prostą ścieżkę prowadzenia papieru umożliwiającą skanowanie laminowanych kart, możliwość skanowania dwustronnego (jednoczesne skanowanie przedniej i tylnej strony) oraz automatyczny podajnik papieru ADF
o pojemności 50 arkuszy.

Skanery Fujitsu SP-1120, 1125 i 1130 wchodzą do sprzedaży w czerwcu 2015 roku. Rekomendowane ceny detaliczne to 489 $ (379 €, 289 £) plus VAT za SP1120, 549 $ (429 €, 329 £) plus VAT za SP-1125 i 699 $ (549 €, 424 £) plus VAT za SP-1130.

Więcej informacji o skanerach Fujitsu znaleźć można na stronie polskiego dystrybutora, firmy Alstor:  http://www.alstor.pl/produkty/przetwarzanie-dokumentow/skanery-dokumentowe-fujitsu/