Nokia nie kupi Juniper Networks

0
190

Nokia Networks Solutions nie przejmie Juniper Networks, jak spekulowano. Zdaniem Rajeeva Suriego, szefa Nokia Network Solutions nie można doszukać się synergii, które mogłyby wyniknąć z połączenia.

– Operujemy na różnych rynkach – stwierdził szef Nokia Network Solutions (NSN). Z kolei kierujący Juniper Networks, Shaygan Kheradpir podkreślił, że nie rozmawiał w sprawie fuzji z NSN, w pracy zaś skupiał się na sposobach poprawy sytuacji firmy. Oznacza to, że doniesienia niemieckiego Manager Magazine o potencjalnej fuzji i rozmowach trwających od zeszłego roku w tej sprawie nie znalazły potwierdzenia. Obie firmy jednak są związane sojuszem i zamierzają kontynuować współpracę.

Notowania giełdowe Juniper Networks spadły po tym, jak firmy poinformowały o tym, że nie ma mowy o połączeniu.

Głównymi konkurentami NSN są Ericsson AB i Huawei Technologies. Nokia Network Solutions jest podmiotem należącym do Nokii. Pochodzi z niego 90 proc. obrotów tej firmy, która w zeszłym roku sprzedała swój biznes telefoniczny Microsoftowi za 7,5 mld dol. Nokia, po odejściu Stevena Elopa do Microsoftu, nie ma obecnie CEO. W 2013 r. NSN rozważało wykupienie części biznesu zajmującej się wytwarzaniem bezprzewodowych urządzeń sieciowych od firmy Alcatel-Lucent.