Noc IT o bezpieczeństwie danych

0
5289
[sam id=8 codes='false']

j

Ataki na sieci stają się coraz bardziej zaawansowane, a rozwiązania bezpieczeństwa muszą stale dotrzymywać im kroku. Tematami przewodnimi najbliższej edycji Nocy IT będą zagadnienia związane z przechowywaniem i bezpieczeństwem danych. Spotkanie odbędzie się 5 września (środa) o godz. 18.45 w Barbarze przy ul. Świdnickiej we Wrocławiu.

W pierwszej części spotkania zostanie zaprezentowane, jak zarządzać bezpieczeństwem informacji w organizacji, aby działać zgodnie z wymaganiami RODO. Prowadzący przedstawią sposoby na przeprowadzenie analizy zagrożeń, jakie rozwiązania techniczne warto zastosować oraz jak poprowadzić projekt „Bezpieczeństwo”.

Następnie firma Synology, producent wysokiej klasy serwerów NAS i jeden z partnerów najbliższej edycji Nocy IT, w części technicznej zaprezentuje zaprojektowane i zoptymalizowane pod serwery NAS środowisko wirtualne: Virtual Machine Manager. Rozwiązanie dysponujące nowoczesnymi funkcjonalnościami, które są niezbędne w nowoczesnym DataCenter.

W dalszej części spotkania zostaną pokazane rozwiązania firmy Sophos, kolejnego partnera wydarzenia. Rozwiązania te rewolucjonizują systemy bezpieczeństwa, synchronizując ochronę sieci z ochroną urządzeń końcowych i zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. W trakcie przeprowadzonych na żywo warsztatów zostanie zaprezentowane portfolio produktowe, zasymulowany zostanie atak hakerski, a rozwiązanie Sophos Synchronized Security pokaże, jak w praktyczny sposób zapewnia wysoką ochronę przed zagrożeniami w sieci.

Uczestnicy Nocy IT będą mogli zapoznać się także z unikatową konsolą Sophos Central, dzięki której możliwe jest zarządzanie z jednego miejsca komputerami, urządzeniami mobilnymi, rozwiązaniami szyfrującymi, serwerami internetowymi oraz bezpieczeństwem sieci bezprzewodowych. Platforma ta zapewnia wymianę informacji dotyczących bezpieczeństwa między urządzeniami, prostą konfigurację oraz dostęp do raportów i alarmów. Współpraca między wszystkimi rozwiązaniami bezpieczeństwa, które działają jako jeden system, chroni użytkowników i dane firmy na najwyższym poziomie.

Z racji dużego zainteresowania wydarzeniem organizator, czyli Centrum Kompetencyjne AB, uruchomił już możliwość zapisów. Udział jest bezpłatny i decyduje kolejność rejestracji.

Szczegóły wrześniowej edycji Nocy IT oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie: www.nocit.pl