Niezły burdel macie w tym archeo! Co dalej z cyfryzacją?

1
483

Każda, ale to każda organizacja wymaga kompetentnego sternika. Każdy się z tą opinią zgodzi. Jednak wygląda na to, że w całym zamieszaniu nie zapadły decyzje i scenariusze o przyszłości cyfryzacji… Spekulacje? Nowak, Zagórski, Szubert…

Jakie mogą być realne scenariusze kontynuacji prac ministerstwa? To, że nawet J.Gowin i Anna Streżyńska nie są do końca świadomi biegu wydarzeń …to fakt. Stawiali – być może – na swoich faworytów, jednak ten scenariusz odpadł w przedbiegach. Pozostają spekulacje powiązane z Nowogrodzką i kandydatami z listy PiS, utrąconymi propozycjami (choć wartościowymi) a także dbałością o proces cyfryzacji i nasze miejsce w cywilizowanym świecie. Ale cały bałagan pokazuje, że gremia sprawujące władze nie do końca ogarniają tą kuwetę!

Najmniej bolesna propozycja… Fachowiec co nie przeszkadza!

Pierwszym mocnym kandydatem był Piotr Nowak. Niestety wyciągnęli mu „złą przeszłość” u Komorowskiego. Szkoda, bo ta kandydatura mogła zapewnić bezkonfliktową ciągłość realizowanego procesu cyfryzacji.

Kto drugim fachowcem? Z pewnością osoba, o której kompetencjach wypowiadałem się ciepło już rano. Krzysztof Szubert, teoretycznie – możliwa propozycja kandydatury. Jednak jak wynika z nieoficjalnych informacji z Ministerstwa… To płonne nadzieje! Świetny fachowiec, ale na szerokie wody! Jakoś trudno sobie wyobrazić K.Szuberta stale w fotelu z koniecznoścą codziennego wypełniania obowiązków w Ministerstwie. Takie są nieoficjalne – i złośliwe – komentarze. Z pewnością nawyki nabrane w szerokich relacjach nawiązywanych podczas wizyt międzynarodowych… nie pomogą w pracach bieżących, mozolnych negocjacjach na poziomie gmin. To nie ten klimat! Chyba, że na lekarstwo będzie których z innych – wspierających go wiceministrów? Ale to tylko spekulacje!

Najgorszy scenariusz, czyli Marek Zagórski w akcji!

To parcelacja kompetencji i fizyczna likwidacja Ministerstwa. Z pewnością takie scenariusze są również rozważane. Tutaj czarnym koniem może być „wybitny fachowiec” od zamykania, podziałów, czyli Marek Zagórski. W przeszłości już się sprawdził w takich scenariuszach.

Co wymyśli PJK razem z Sasinem?

Niestety ktoś ma problem. Spory problem! W realizowane prace prowadzone przez Ministerstwo wkradł się bałagan. To są naprawdę rzesze kompetentnych fachowców, zaangażowanych w realizowane projekty. Z drugiej strony obawa porażki powinna dopingować gremia, także te z Nowogrodzkiej, do wyważonej decyzji. To o tyle istotne, że za chwilę przed nami kolejne wybory, a Schetyna i kilku innych jedynie przygląda się biegowi wydarzeń.

Poczekajmy więc cierpliwie na stosowne decyzje i niech naprawdę przysłużą się cyfryzacji kraju.

 

1 KOMENTARZ