NetApp – zmiany w regionie

0
83

 Alex Wallner, Area Vice President for Central Europe, przejął dodatkową odpowiedzialność za rozwój współpracy z klientami w regionie Bliskiego Wschodu, Europy Wschodniej i Afryki. Wraz z początkiem nowego roku finansowego firmy NetApp, Alex Wallner, Area Vice President for Central Europe and Russia, przejął dodatkową odpowiedzialność za działania firmy w regionie Bliskiego Wschodu, Europy Wschodniej oraz Afryki. Wcześniej pracą firmy na tym obszarze kierował Thomas Ehrlich, Vice President for NetApp’s partner ecosystem in EMEA.

„Dokonujemy tych zmian z dwóch powodów,” tłumaczy Manfred Reitner, Senior Vice President and General Manager for EMEA. „Jednym z filarów naszej strategii jest rozszerzanie oferty skierowanej do wiodących firm operujących w skali globalnej. Jako Vice President Global Accounts and Partner Ecosystem EMEA, Thomas Ehrlich będzie odpowiedzialny za pracę z klientami z regionu EMEA operującymi na całym świecie. Alex Wallner, który odnosił sukcesy w zarządzaniu firmą w Europie Centralnej, Rosji i krajach WNP, przejmie od niego pieczę nad regionem”.

Jednym z pierwszych kroków Alexa Wallnera będzie rozwinięcie współpracy z klientami i partnerami, tak aby lepiej dopasować się do wymagań lokalnych rynków. NetApp przekształci strukturę biznesową w Afryce i na Bliskim Wschodzie, zwiększając liczbę regionów do trzech:

  • Wschodnia i Zachodnia Afryka, Angola, RPA i kraje Wspólnoty Rozwoju Afryki Południowej (SADC)
  • Bliski Wschód
  • Afryka Północna (MENA)

Za sprzedaż w poszczególnych regionach odpowiadać będą:

  • Joël Ryser we Wschodniej i Zachodniej Afryce
  • Fadi Kanafani będzie nadal odpowiedzialny za region MENA
  • nazwisko osoby odpowiedzialnej za RPA, kraje Wspólnoty Rozwoju Afryki Południowej oraz Angolę zostanie ogłoszone wkrótce.

Zakres ich obowiązków obejmuje opracowanie i wdrożenie strategii sprzedaży, zwiększenie bazy klientów NetApp, a także rozwój ekosystemu partnerskiego. Cała trójka raportuje do Konstantina Eberta (Senior Director), który w dalszym ciągu zarządza regionem Bliskiego Wschodu, Europy Wschodniej i Afryki, a dodatkowo przejął odpowiedzialność za Rosję i kraje WNP w zespole Alexa Wallnera.

„Afryka i Bliski Wschód pozostają w centrum naszej uwagi. Jesteśmy przekonani, że rozwiązania NetApp mają ogromną wartość zarówno dla naszych klientów, jak i partnerów. Nadal będziemy całkowicie polegać na naszej sieci kanałów sprzedaży odpowiedzialnej za dystrybucję, integrację, a także doradztwo i inne usługi profesjonalne,” mówi Konstantin Ebert.

Nowa struktura potwierdza zaangażowanie firmy NetApp w obraną strategię rozwoju, a także pokazuje, że firma planuje pełne wykorzystanie spodziewanego wzrostu ekonomicznego w tych regionach w celu rozwoju własnego biznesu. Szukając rozwiązań dla wyzwań stojących przed klientami, firma opiera się na swoich partnerach sprzedażowych i technologicznych, a także na szerokiej ofercie produktów i najlepszych w branży rozwiązaniach decydujących o innowacyjności, jak system operacyjny Data ONTAP, linia wysoko wydajnościowych urządzeń E-Series oraz najbardziej kompleksowe portfolio pamięci masowych dla dużych przedsiębiorstw.