NetApp i NVIDIA z nową architekturą sztucznej inteligencji

0
546

Architektura ONTAP AI firmy NetApp oparta na technologii NVIDIA zapewnia klientom dostęp do danych podczas korzystania z technologii opartych na sztucznej inteligencji

[sam id=8 codes='false']

Firma NetApp, dostawca rozwiązań do obsługi danych w chmurach hybrydowych, dodał do swojej oferty architekturę NetApp® ONTAP AI, opartą na superkomputerach NVIDIA DGX i pamięci masowej typu all-flash firmy NetApp. Architektura ta pozwala uprościć, przyspieszyć i zapewnić skalowalność przepływu danych dla środowisk głębokiego uczenia oraz pomaga klientom w osiągnięciu korzyści biznesowych dzięki sztucznej inteligencji.

Podczas, gdy wiele przedsiębiorstw wdraża nowe platformy, narzędzia i praktyki związane ze sztuczną inteligencją, większość z nich nie ma wystarczającej kontroli nad swoimi sieciowymi systemami plików. W związku z tym nie są one w stanie udostępnić kompletnych, aktualnych i odpowiednich danych dla ich projektów związanych ze sztuczną inteligencją. Sukces w korzystaniu ze sztucznej inteligencji zależy od podejścia firmy do danych. Aby zapewnić efektywne działanie współczesnych środowisk sztucznej inteligencji, przygotować firmę na przyszłość i móc sprostać wysokim wymaganiom nowych aplikacji i obciążeń, priorytetem dla przedsiębiorstw powinny być uzyskanie widoczności swoich danych oraz ich kontrola od brzegu sieci do jej rdzenia, aż po chmurę.

Przedsiębiorstwa, niezależnie od wielkości, czynią postępy w używaniu sztucznej inteligencji do rozwiązywania rzeczywistych problemów. (…) Jednak modele i obciążenia w zakresie sztucznej inteligencji nie są łatwe do wdrożenia, przez co wiele przedsiębiorstw ma z tym problem — mówi Ritu Jyoti, Program Vice President w IDC. Architektura NetApp ONTAP AI oparta na technologii NVIDIA to wydajne rozwiązanie, które pomoże użytkownikom przyśpieszyć osiąganie wyników biznesowych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz pokonać przeszkody podczas wdrażania.

Głębokie uczenie rewolucjonizuje niemal każdy rynek, na którym pracujemy — mówi Monty Barlow, szef działu sztucznej inteligencji w Cambridge Consultants. Architektura NetApp ONTAP AI oparta na superkomputerach NVIDIA DGX oraz pamięci masowej typu all-flash firmy NetApp upraszcza i przyspiesza proces przepływu danych dla głębokiego uczenia.

Przedsiębiorstwa na całym świecie dokonują dużych inwestycji w sztuczną inteligencję, ale często brakuje im infrastruktury niezbędnej do optymalizacji danych dla projektów z nią związanych oraz skalowania aplikacji, a także przepływu pracy pozwalającego uzyskać oczekiwany efekt biznesowy — powiedział Octavian Tanase, Senior Vice President ONTAP w firmie NetApp. Rozwiązania NetApp do przechowywania danych w chmurze wraz z architekturą NVIDIA DGX tworzą jedno środowisko danych. Zapewnia to klientom kontrolę, dostęp i wydajność, które są niezbędne do udostępniania odpowiednich danych we właściwym czasie i miejscu dla ich aplikacji sztucznej inteligencji. Wszystkie te dane są skalowalne, a także zintegrowane, zarządzane oraz chronione przez platformę Data Fabric firmy NetApp.

Wykorzystując technologię Data Fabric firmy NetApp, rozwiązanie ONTAP AI umożliwia przedsiębiorstwom stworzenie spójnego systemu przepływu danych, który obejmuje całą sieć: od brzegu sieci aż po chmurę. Taki przepływ danych integruje różnorodne, dynamiczne i rozproszone źródła danych zachowując pełną kontrolę i ochronę. Dzięki ogromnej mocy obliczeniowej i pojemności ONTAP AI usuwa wąskie gardła i zapewnia bezpieczny, nieprzerwany dostęp do danych z wielu źródeł oraz w wielu formatach.

Połączenie superkomputerów NVIDIA DGX z macierzami typu all-flash firmy NetApp spełnia wymagania współczesnych systemów sztucznej inteligencji w zakresie infrastruktury ― powiedział Jim McHugh, wiceprezes i dyrektor działu systemów głębokiego uczenia (Deep Learning Systems) w NVIDIA. NVIDIA to lider w dziedzinie sztucznej inteligencji i procesorów graficznych, a NetApp oferuje innowacyjne systemy pamięci masowej typu all-flash. Dzięki połączeniu obu tych ofert klienci mogą szybciej wdrażać systemy sztucznej inteligencji o potwierdzonej wydajności oraz uproszczone modele operacyjne.

ONTAP AI to sprawdzona architektura stworzona wspólnie przez firmy NetApp oraz NVIDIA, która łączy najpotężniejsze na świecie procesory graficzne z najszybszymi podłączanymi w chmurze systemami i oprogramowaniem pamięci flash.

Funkcje i zalety:

● Łatwość wdrożenia: rozpocznij pracę ze sztuczną inteligencją szybciej, eliminując komplikacje i niepewność podczas fazy projektowania dzięki sprawdzonej architekturze NetApp ATLAS opartej na technologii NVIDIA.
● Skaluj bez ograniczeń: przedsiębiorstwa zaczynające przygodę z głębokim uczeniem mogą rozpocząć od konfiguracji 1:1 i rozbudowywać ją, ponieważ ilość danych może rosnąć do konfiguracji 1:5 i wyższych.
● Bezproblemowe działanie: rozwiązanie zapewniające wysoką dostępność wraz z nadmiarowymi połączeniami serwerowymi, sieciowymi i pamięci masowej.