Czy to możliwe? ZenBook UX410 z 14 calową matrycą … w 13 calowej obudowie

0
415

Do sprzedaży trafił smukły laptop ZenBook model UX410 z 14 calową matrycą zamkniętą w 13 calowej obudowie. Otrzymał eleganckie wzornictwo oraz wydajny procesor najnowszej generacji Intel Kaby Lake. Na rynku dostępne będą wersje z kartą graficzną NVIDIA GeForce 940MX lub ze zintegrowanym układem Intel.

[sam id=8 codes='false']

Seria ASUS ZenBook zadebiutowała w 2011 roku i od tego czasu była wielokrotnie nagradzana za piękne, niepowtarzalne wzornictwo i wydajność. ZenBook UX410 czerpie z tego dorobku pełnymi garściami. Nowy design laptopa jest ponadczasowy i elegancki – smukły profil mierzy zaledwie 18,95 mm. Kształt i wykończenie zaskakująco lekkiej, ważącej ok. 1,4 kg, obudowy ze stopu aluminium powstaje w wyniku złożonego, wymagającego precyzji procesu. Została ona pokryta kręgami charakterystycznymi dla linii ZenBook. Urządzenie dostępne będzie w kolorze szarym Quartz Grey.

Na pokładzie ZenBook UX410 znajdziemy procesor Intel Core siódmej generacji, 16GB pamięci RAM DDR4 taktowanej na poziomie 2133MHz, dwuzakresowe Wi-Fi w standardzie 802.11ac i technologię Bluetooth 4.1. Laptop wyposażony został w dwustronny port USB typu C, który obsłuży najnowsze urządzenia peryferyjne wymagające szybkiego transferu danych. Port HDMI umożliwia podłączenie zewnętrznego wyświetlacza (np. projektora lub telewizora). Konstrukcja jest bardzo energooszczędna – wytrzyma cały dzień pracy na jednym ładowaniu. Dysk twardy o pojemności do 1TB razem z szybkim SSD do 512GB przyśpieszy wykonanie każdego zadania.

Warto zaznaczyć, że dla użytkowników pracujących z fotografią czy projektowaniem będą dostępne wersje z mocnym układem graficznym NVIDIA GeForce 940MX, który poradzi sobie z wymagającymi wyzwaniami. Co istotne projektantom udało się utrzymać niską wagę i niewielkie wymiary.

W ZenBooku UX410 – niemożliwe stało się możliwe. Projektanci zmieścili 14-calowy wyświetlacz Full HD w laptopie nie większym niż te w 13-calowych modelach. Takie efekt udało się uzyskać dzięki zmniejszeniu szerokości ramki wyświetlacza do 6 mm, co przełożyło się na większy stosunek powierzchni do wielkości obudowy. Użytkownik otrzymuje zoptymalizowany komfort czytania tekstu, oglądania zdjęć czy filmów. Wysoka rozdzielczość znacznie ułatwia edycję zdjęć i filmów.

Zastosowana w laptopie matryca FHD (1920 x 1080) charakteryzuje się szeroką gamą barw na poziomie 72% przestrzeni NTSC, 100% przestrzeni sRGB i 74% przestrzeni AdobeRGB. Mówiąc prościej: kolory, które oddaje, są wierniejsze, żywsze niż w przeciętnych wyświetlaczach. Technologia szerokiego kąta widzenia zachowuje prawidłowy kontrast i kolorystykę obrazu widzianego nawet ze skrajnej pozycji.

O wysoki realizm i szczegółowość wyświetlanego przez UX410 obrazu dba technologia ASUS Splendid. Odpowiada ona za mocne kolory oraz fabrycznie skalibrowaną temperaturę barw. Wśród dostępnych trybów znajdziemy m. in. Eye Care, który ogranicza do minimum poziom emitowanego niebieskiego światła, a co za tym idzie zmniejsza zmęczenie oczu.  Technologia przetwarzania obrazu wideo ASUS Tru2Life analizuje każdą pojedynczą klatkę filmu, zwiększając jego kontrast i czystość.

Z kolei wysoką jakość dźwięku zapewnia technologia ASUS SonicMaster, która w tym modelu została stworzona przy współpracy z inżynierami Harman Kardon. Brzmienie zyskuje na przejrzystości i mocy, dostarczając głęboki bas. To nie lada osiągnięcie, jeśli wziąć pod uwagę smukłość obudowy ZenBooka i ograniczoną ilość miejsca na głośniki.

Zenbook UX410UA (Intel HD Graphics 520 / Intel HD Graphics 620) oraz UX410UQ NVIDIA® GeForce® 940MX są już dostępne w polskich sklepach.