Logitech i pierwsza w Polsce klasa e-sportowa łączą siły!

0
283

Logitech został oficjalnym sponsorem pierwszej w Polsce klasy o profilu e-sportowym, utworzonej przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

Umowa sponsorska została podpisana na 2 lata i zgodnie z jej ustaleniami Logitech został wyłącznym dostawcą urządzeń peryferyjnych dla uczniów klasy.

Logitech dostarczy szkole 15 kompletnych zestawów do grania, m.in.: myszki, podkładki pod myszkę, słuchawki oraz klawiatury.

„Jesteśmy podekscytowani, że stajemy się częścią pierwszej w Polsce klasy, mającej szkolić przyszłe gwiazdy e-sportu” – powiedziała Izabela Sulima, Regional Marketing Manager CEE. „Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu, będziemy mieli swój udział w wyszkoleniu nowego Jarosława „Pashy” Jarząbkowskiego” – dodała Izabela Sulima.

„Jest nam niezmiernie miło, że Logitech wspiera nasz pomysł klasy esportowej. Wsparcie ze strony tak znanej firmy jest dla nas wyraźnym sygnałem, że warto dzisiaj inwestować w esport i zawodników. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi nasze drużyny będą mogły trenować na najwyższym poziomie” – powiedział Adam Bugiel, koordynator klasy e-sportowej, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

Pierwsza polska klasa e-sportowa powstała w Kędzierzynie-Koźlu w 2015 roku. Klasa liczy 30 uczniów, którzy kształcą się w zawodzie technik informatyk z rozszerzeniem e-sport i tworzenie gier. Część zajęć jest poświęcona treningom w Counter-Strike: Global Offensive. Ponadto uczniowie będą brać udział w turniejach e-sportowych.

www.logitech.com