LENOVO: premiera ideacentre Y710 Cube i ideacentre AIO Y910

0
262

Podczas targów gamescom w Niemczech, producent zaprezentował nowości: dwie konstrukcje dedykowane do gamingu i rozrywki.

Choć wielu graczy rozgrywa cyfrowe bitwy na specjalnie zaaranżowanych gamingowych stanowiskach, to aż 47 proc. gra bez przywiązania do biurka. Dlatego właśnie firma Lenovo opracowała ideacentre Y710 Cube i ideacentre AIO Y910 w minimalistycznych obudowach, aby zapewnić zapalonym graczom najwyższą wydajność zarówno w domu, jak i w dowolnym miejscu na świecie. Siedząc przy tradycyjnym biurku, jak i na kanapie użytkownicy nowych komputerów o formacie „kostki” oraz All-in-One mogą korzystać z najlepszych parametrów w grach niemal wszędzie.

ideacentre Y710 Cube 

Lenovo IdeaCentre Y710 Cube (up close)Ideacentre Y710 Cube został wyposażony w uchwyt do wygodnego przenoszenia. Zamknięty w eleganckiej obudowie w formie 7,4-kilogramowej „kostki” został wyposażony w najnowsze karty graficzne do modelu NVIDIA® GeForce® GTX 1080, procesory do Intel® Core™ i7 6. generacji oraz pamięci DDR4 do 32 GB – a to wszystko aby obsłużyć nawet najbardziej wymagające współczesne gry. Ideacentre Y710 Cube dzięki potężnej mocy obliczeniowej w czasie rzeczywistym pozwala na stabilną obsługę gamingu w rozdzielczości 4K oraz rozszerzonej rzeczywistości, a także na streaming online w wysokiej jakości. Urządzenie gwarantuje także płynną, wielozadaniową pracę na co dzień np. obliczenia w arkuszach kalkulacyjnych, czy streamowanie ulubionych filmów – akurat wtedy, gdy masz przerwę w grze.

Ideacentre Y710 Cube wyposażono w kartę sieciową Killer™ DoubleShot™ Pro Wi-Fi, system operacyjny Windows® 10 Home, technologię dźwięku Dolby Audio™ oraz pojemne dyski twarde do 2 TB HDD lub 256 GB SSD, które pomieszczą całe kolekcje gier. Wszystkim użytkownikom, którzy chcą mieć jeszcze większą kontrolę w grze, Lenovo oferuje także wersję z wbudowanym, bezprzewodowym odbiornikiem Xbox One™ oraz kontrolerem. Odbiornik obsługuje do ośmiu padów Xbox One jednocześnie, umożliwiając wielogodzinną rozrywkę wraz z przyjaciółmi. Można także korzystać z tradycyjnych akcesoriów np. mechanicznej klawiatury Lenovo Y Series Gaming Mechanical Keyboard oraz myszki Lenovo Y Precision Mouse.

Lenovo ideacentre AIO Y910 

Lenovo ideacentre AIO Y910Ideacentre AIO Y910 to dowód na to, że sprzęt dla graczy nie musi zajmować całego pokoju. Wysoka wydajność znana z najmocniejszych pecetów o klasycznej wielkości obudowy została skoncentrowana w smukłym komputerze All-in-One (AIO). Dlatego można go ustawić w dowolnym miejscu, szczególnie tam, gdzie nie mieszczą się tradycyjne komputery. Wszystkie komponenty znajdują się w 27-calowym, bezramkowym monitorze QHD (2560×1440), co pozwala utrzymać wzorowy porządek na biurku, który nie będzie rozpraszał uwagi gracza w kluczowych momentach rozgrywki.

Nawet 44 proc. użytkowników wykorzystuje komputery gamingowe także do pracy i rozrywki. Lenovo ideacenter AIO Y910 to sprzęt dla profesjonalnych graczy i miłośników VR, jak i wysokiej klasy elegancki komputer AIO do wydajnej pracy. Wyposażony w najnowsze karty graficzne do NVIDIA® GeForce® GTX 1080 lub AMD® Radeon™ RX 460, procesory Intel® Core™ do i7 6. gen., do 32 GB pamięci RAM DDR4 oraz dyski twarde do 2 TB HDD lub 256 GB SSD, Lenovo ideacentre Y910 sprawdzi się w roli wydajnego peceta do gier, wszechstronnego komputera dla całej rodziny oraz jako centrum rozrywki. System Windows 10 umożliwia korzystanie z popularnych programów biurowych, takich jak Microsoft® Word, Excel, czy Outlook®. Dodatkowo przy pomocy aplikacji Xbox system daje możliwość bezpośredniego streamingu gier z konsoli wprost na komputer.

Nowa forma obudowy Lenovo ideacentre AIO Y910 oferuje prosty sposób konfiguracji. Komputer jest niemal gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka. Co najważniejsze, jest też łatwy w zarządzaniu i modyfikowaniu – po zdjęciu tylnego panelu zapewnia szybki dostęp do najważniejszych komponentów, umożliwia ich wymianę i rozbudowę zestawu. To ważne dla graczy, ponieważ niemal 50%1 z nich lubi nieustannie dostosowywać swoje komputery. Dwa głośniki Harman Kardon® o mocy 5 W emitują czysty dźwięk, a karta Killer DoubleShot Pro Wi-Fi redukuje opóźnienia w grach. Ultrapłaski wyświetlacz charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz i czasem reakcji 5 ms, zapewniając taktyczną przewagę w rozgrywkach, gdzie liczy się każda milisekunda.

• Lenovo ideacentre Y710 Cube będzie dostępny od 899 EUR od sierpnia 2016 r.
• Lenovo ideacentre Y710 Cube VR-ready z kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1070 będzie dostępny od 1699 EUR od września 2016 r.
• Lenovo ideacentre AIO Y910 będzie dostępny od 1799 EUR od września 2016 r.
• Lenovo ideacentre AIO Y910 VR-ready z kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GTX 1070 będzie dostępny od 2199 EUR od października 2016 r.

Dostępność produktów w Polsce będzie potwierdzona w najbliższym czasie.