LaCie DJI Copilot – dysk do zadań specjalnych

0
477

LaCie DJI Copilot to zaawansowane rozwiązanie, które umożliwia błyskawiczną transmisję danych bez konieczności łączenia go z komputerem. Wystarczy podłączyć do niego drona, kartę SD, aparat lub urządzenie mobilne, na którym można odtworzyć i organizować wszystkie zapisane pliki.

[sam id=8 codes='false']

Najnowszy dysk zewnętrzny marki LaCie daje cyfrowym twórcom więcej czasu na kreatywną pracę w terenie, rejestrowanie fantastycznych filmów i zdjęć przy użyciu dronów, kamer i aparatów, ograniczając jednocześnie czas spędzany przy biurku na przeglądaniu i porządkowaniu zarejestrowanego materiału.

Najnowsze rozwiązanie w portfolio LaCie charakteryzuje się wzmocnioną konstrukcją odporną na zachlapania, kurz i upadki. Dzięki temu idealnie sprawdzi się nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Podczas pracy w terenie najważniejsza jest funkcjonalność i ograniczenie ilości sprzętu, który zajmuje miejsce i dużo waży. LaCie DJI Copilot pozwala na transmisję danych bezpośrednio na dysk z karty SD, aparatu lub smartfonu. To oznacza, że nie ma potrzeby podłączenia komputera, żeby dokonać kopii zapasowej. Aby przejrzeć zdjęcia lub wideo wystarczy wykorzystać swój telefon lub tablet, a dzięki aplikacji BOSS (Backup On Set Solution) możliwe jest zarządzanie, odtwarzanie i organizowanie wszystkich plików z poziomu urządzenia mobilnego po podłączeniu go do dysku. Co więcej, o postępie transmisji danych z aparatu na dysk informuje wbudowany wyświetlacz, który wskazuje także poziom naładowania baterii oraz dostępną przestrzeń dyskową. LaCie DJI Copilot może pełnić także funkcję powerbanku dla podłączonych urządzeń mobilnych.

LaCie DJI Copilot powstał w wyniku współpracy firmy Seagate z DJI, producentem bezzałogowych urządzeń latających, który poszukuje zaawansowanych rozwiązań w zakresie danych dla ekosystemu UAV. Premierowy produkt został zaprojektowany przez  projektanta Neila Poultona.

Premierowy dysk jest dostępny w pojemności 2 TB, co pozwoli użytkownikom na łatwe przechowywanie do 65 godzin nagrań wideo 4K 30fps i ponad 20 tysięcy zdjęć w formacie RAW. LaCie DJI Copilot jest również objęty 3 letnim planem Rescue Data Recovery Services, usługi odzyskiwania danych dającej dostęp do międzynarodowego zespołu ekspertów w zakresie odzyskiwania danych, którzy mogą się poszczycić wskaźnikiem satysfakcji klienta na poziomie 95%.

Dodatkowo podczas rejestracji LaCie DJI Copilot można otrzymać miesięczny abonament Adobe® Creative Cloud All Apps, dający dostęp do wszystkich aplikacji firmy Adobe na komputery i urządzenia przenośne. Dysk LaCie DJI Copilot trafi do sprzedaży wiosną tego roku, w sugerowanej cenie 1749 zł.