Krok w stronę wydajności drukowania

0
172

Epson zapowiedział wprowadzenie PrecisonCore – nowej generacji technologii druku atramentowego, która ma zapewnić firmie wysoką wydajność produkcyjną umożliwiającą ekspansję na nowe światowe rynki o wysokim potencjale.

Nowa, kompaktowa i modularna głowica PrecisionCore, zapewnia wydajność na poziomie komercyjnym oraz pozwala firmie Epson na skalowanie technologii od jednoprzejściowych przemysłowych maszyn drukujących do biurowych drukarek biurkowych oraz urządzeń przeznaczonych dla grup roboczych.

PrecisionCore to jedyna technologia stosowana na masową skalę, w którą wyposażone będą urządzenia wykorzystujące szeroki wachlarz atramentów i materiałów do druku. Technologia PrecisionCore rozszerza wysokowydajną technologię drukowania TFP (thin film piezo), stosowaną obecnie w wiodących, wielkoformatowych drukarkach komercyjnych. Dostarczy ona klientom elastyczne rozwiązania druku przemysłowego i biznesowego, zapewniając przy tym doskonały kolor, wysoką jakość druku i trwałość wydruków na różnych nośnikach — od dokumentów firmowych, fotografii i oznakowań, po etykiety komercyjne, opakowania i tekstylia.

Zintegrowany cykl produkcyjny firmy Epson – od głowic piezoelektrycznych do kompletnego urządzenia drukującego – zapewnia wydajny proces produkcyjny, uwzględniający szerokie możliwości druku cyfrowego związane ze skalą, jakością i ceną, możliwe do uzyskania tylko dzięki produkcji chipu MEMS.

Oprócz samej technologii firma Epson zaprezentowała także kilka nowych produktów, które ją wykorzystują. Pokazują one możliwości wykorzystania PrecisionCore w innowacyjnych rozwiązaniach i obejmują listę produktów: SurePress L-6034V i L-6034VW – pierwsze cyfrowe, przemysłowe maszyny drukujące do etykietowania, które wykorzystują atrament UV i mają wierszowy układ głowic; oraz SureColor F2000 – pierwszą drukarkę firmy Epson pozwalająca na druk bezpośrednio na odzieży.

Więcej informacji o PrecisionCore.