KONTEL: Komplementarne rozwiązanie RTX

0
282

Komplementarne rozwiązanie RTX powstało z myślą o małych i średnich firmach, dla których kluczowym ogniwem rynkowego sukcesu jest niezawodna i płynna łączność. Pracując w oparciu o protokół SIP, może w ramach 1 systemu połączyć ze sobą 1000 użytkowników. Wśród oferowanych w ramach rozwiązań RTX bezprzewodowych telefonów DECT znajduje się przemysłowa słuchawka RTX8830.

Rozwiązania RTX kładą duży nacisk na funkcję ochrony pracownika. Aby ją zwiększyć, aparat RTX8830 wyposażono w przycisk alarmowy oraz zawleczkę Pull Cord. Alarmy przekazywane są do stacji bazowej RTX8660. Pozostali użytkownicy systemu mogą odbierać je poprzez standardowe połączenia głosowe oraz za pośrednictwem zaawansowanych wiadomości tekstowych.

W przypadku osób, pracujących samotnie na dużych przestrzeniach, jak chociażby personel ochrony obiektów, nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka zaistnienia niebezpiecznych sytuacji – mówi Marcin Grabowski, Product Manager marki w firmie KONTEL, która jest wyłącznym dystrybutorem rozwiązań RTX w Polsce. – Można natomiast zapewnić narzędzia, które pozwolą na szybkie udzielenie pomocy. Dzięki specjalnemu czujnikowi, w który wyposażono RTX8830, alarm uruchamia się automatycznie, gdy użytkownik upadnie, a obsługa messagingu umożliwia integrację z zewnętrznymi rozwiązaniami alarmowymi.

Słuchawka RTX8830 jest przystosowana do używania w wymagającym środowisku, dlatego jej konstrukcja została specjalnie wzmocniona. Telefon pozostaje odporny na wstrząsy, a dzięki obudowie o klasie szczelności IP65 także wodę i pył. Urządzenie przystosowane jest również do pracy w temperaturze od -15 do +55°C, dzięki czemu można z niego korzystać niemal w każdych warunkach atmosferycznych. Akumulator litowo-jonowy umożliwia do 12 godzin rozmów i 200 godzin czuwania. Ponadto kolorowy wyświetlacz TFT 2” zapewnia obraz wysokiej jakości.

Model RTX8830 powstał z myślą o przedsiębiorstwach, w których praca odbywa się w ekstremalnych warunkach, np. zakładach produkcyjnych, przemyśle czy w rozległych magazynach. W takich środowiskach szczególnie ważne jest, aby słuchawka zachowywała swoje właściwości w skrajnych temperaturach, była odporna na upadek – w przypadku RTX8830 nawet z wysokości 2 metrów. Na głośnych halach produkcyjnych kluczowa jest też jakość dźwięku, dlatego producent zadbał o redukcję szumów otoczenia, a głośnik został zabezpieczony przed dostaniem się do środka opiłków metalu. – wyjaśnia Marcin Grabowski.