Konferencja GTDC Summit 2017 dla regionu EMEA startuje!

0
306

Dziś w Wiedniu (13.06) rozpoczyna się pierwsza z dwóch najważniejszych konferencji Global Technology Distribution Council (GTDC) w tym roku, GTDC Summit 2017 dla regionu EMEA. Dwudniowe wydarzenie zgromadzi regionalnych liderów dystrybucji, kadry kierownicze partnerów i dostawców, a także cenionych w branży analityków w dziedzinie badań i rozwoju oraz ekspertów z zakresu baz danych. W konferencji weźmie udział ponad 180 uczestników.

Podczas oficjalnego otwarcia głos zabierze Tim Curran, dyrektor generalny GTDC, który omówi aktualną kondycję branży w Europie i w krajach innych regionów, w tym m.in. trendy sprzedażowe w poszczególnych grupach produktowych i kategoriach rozwiązań.

Następnie gość specjalny, Gerd Leonhard, wybrany ostatnio przez magazyn WIRED jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi w Europie, przedstawi swoją wizję technologii i jej wpływu na ludzkość, a także najbliższą przyszłość jaka czeka społeczeństwa w obliczu niespotykanych dotąd globalnych zmian.

Następnym punktem programu będzie spotkanie panelowe z udziałem liderów branży dystrybucyjnej w Europie. Jego moderatorem będzie Peter Ward, dyrektor zarządzający Rootsquared – firmy, która prowadzi m.in. warsztaty dotyczące nowych sposobów analizy ewolucji branży dystrybucji. Wśród uczestników znajdą się m.in.: Eric Nowak (Arrow ECS), Ilona Weiss (ABC Data), Syens Dinsdorfs (ELKO), Anton Herbst (Tarsus), Graeme Watt (Tech Data) i Jeremy Butt (Westcon-Comstor). Podczas panelu przeprowadzona zostanie analiza pojawiających się aktualnie możliwości, punktów zapalnych i wyzwań przed jakimi stoi branża dystrybucji.

Pierwszy dzień konferencji zakończy wybór sesji interaktywnych:

  • Financing Options In the IT Industry: Wells Fargo omówi nowe możliwości finansowania w branży IT, w tym kanałów sprzedaży dzięki dystrybucji.
  • Current and Future State of Cybersecurity: Grupa NPD opowie o wyzwaniach, jakie stoją obecnie przed kanałem sprzedaży w kontekście cyberbezpieczeństwa, a także metodach stosowanych przez dostawców technologii w celu osiągnięcia zysku.
  • EMEA Reseller Survey Results: wyniki ankiety przeprowadzonej przez firmę CONTEXT w oparciu o odpowiedzi 6.000 resellerów z regionu EMEA, podkreślające głównie wyzwania przed jakimi stoją dyrektorzy ds. informatycznych.
  • DaaS (Distribution as a Service): IDC/Eurolan opisze główne czynniki transformacji w branży IT i ich wpływ na dystrybucję, w tym m.in. migrację do systemu wirtualnego.
  • The Impact of Tech Trends on Consumer Behavior in 2017 and Beyond: GfK przeanalizuje najnowsze trendy i oczekiwania związane z wydatkami konsumenckimi w kontekście technologii.
  • Your Next Business Unit: Channel Media Europe omówi najnowsze technologie, które pozwolą uzyskać dynamikę umożliwiającą powstanie nowych, rentownych jednostek biznesowych.
  • AR for Industry 4.0: Turning Knowledge Into Skill: rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality) i umożliwienie powstania nowego rodzaju pracownika, który efektywnie uczy się podczas pracy.

Wręczenie nagród GTDC Rising Stars w regionie EMEA

Przyznanie nagród branżowych dla najszybciej rozwijających się partnerów i dostawców to jedno z najważniejszych wydarzeń konferencji GTDC Summit EMEA 2017. Wyróżnienia GTDC to dowód uznania dla wyjątkowego wzrostu sprzedaży odnotowanego w poprzednim roku w Europie, za pośrednictwem dystrybutorów. Laureaci otrzymają złote, srebrne i brązowe nagrody odpowiednio w czterech kategoriach, przedziałach osiąganych przychodów i w ogólnej kategorii business software w oparciu o zeszłoroczny wzrost sprzedaży, zgodnie z danymi udostępnionymi przez panel dystrybucyjny firmy badawczej CONTEXT SalesWatch.

GTDC Summit 2017 w San Francisco (wrzesień 2017)

Druga konferencja GTDC w tym roku odbędzie się w dniach 6-7 września w San Francisco. W bogatej agendzie wydarzenia znajdzie się m.in: sesja Channel to the Top poświęcona nowym dostawcom w takich dziedzinach jak usługi w chmurze, usługi mobilne, telekomunikacja, ale też innych, charakteryzujących się dynamicznym rozwojem.

Więcej o GTDC: