Koncepcyjne drukarki Samsunga

0
185

Podczas targów IFA 2013 firma Samsung zaprezentowała swoje nowe, innowacyjne drukarki koncepcyjne, spełniające trzy konkretne potrzeby użytkowników: mobilność, prostotę obsługi i atrakcyjny design.

W zaprezentowanych urządzeniach widoczne jest odejście od klasycznej koncepcji drukarki, czyli prostej bryły wykonanej z tworzywa. Nowe drukarki zdumiewają niekonwencjonalną formą, mnogością barw i użyciem nowych materiałów. Wszystko to sprawia, że nowe urządzenia cieszą oko świeżym wyglądem.

Drukarka „Indie” to połączenie druku i rozrywki. Model ten, o wyglądzie inspirowanym radioodbiornikami z lat 60., wyposażony jest w stację dokującą, która – po podłączeniu smartfona – pełni funkcję głośnika. To wielofunkcyjne urządzenie posiada także umieszczone z przodu głośniki zapewniające najwyższą jakość dźwięku. Stacja dokująca umożliwia też ładowanie baterii smartfona.

W minimalistycznym designie modelu „Wave” widać nawiązania do wschodniej porcelany. Jego forma nie tylko przyciąga uwagę estetyką, ale także daje efekt synergii dzięki dodatkowej obsłudze smartfona. Po umieszczeniu telefonu w stacji dokującej drukarki użytkownik może wydrukować zapisane w jego pamięci materiały. Dodatkową atrakcją jest to, że wydrukowane kartki płynnie przesuwają się wzdłuż krzywizn obudowy, po czym łagodnie zatrzymują się na wierzchu drukarki.

„Smarty” – jedyna w tym zestawie drukarka analogowa – pozwala użytkownikowi w każdej chwili sprawdzić bieżącą ilość tonera. Nowatorski design eksponuje zbiorniki z tonerem, dzięki czemu użytkownik może kontrolować jego zużycie, podnosząc znaczenie materiałów eksploatacyjnych.

„One & One” to monochromatyczna drukarka laserowa wyposażona w dwa kartridże, dzięki którym użytkownik może drukować w dwóch kolorach dzięki uzupełnieniu standardowej czerni jednym dodatkowym kolorem CMY (błękitnym, purpurowym lub żółtym). Nie jest to zatem zwykła drukarka monochromatyczna, a drukarka hybrydowa, umożliwiająca samodzielny dobór dodatkowego koloru.

Na targach IFA Samsung zaprezentował też nagrodzone w prestiżowym konkursie drukarki koncepcyjne, czyli:

„Origami” – ekologiczną drukarkę, której obudowa wykonana jest z tektury pochodzącej z recyklingu
„Mate” – drukarkę, której wygląd zależy od użytkownika
„Clip” – drukarkę zbudowaną bez użycia śrub.