Komputronik rozbudowuje magazyn w Poznaniu

0
240

Komputronik powiększa swoją powierzchnię magazynową w Poznaniu o dalsze 700 mkw., co umożliwi zmagazynowanie dodatkowych 600 palet towaru.

Łącznie Komputronik będzie posiadał w Poznaniu magazyn o powierzchni ok. 4000 mkw., z czego 2000 mkw. będą stanowiły magazyny wysokiego składowania. Nowe przestrzenie składowania mają być gotowe do wykorzystania na przełomie sierpnia i września tego roku. Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków własnych, a jej koszt szacowany jest na około 1,2 mln zł.

– Nasza sprzedaż dynamicznie rośnie, stąd zwiększają się potrzeby związane z zapewnieniem właściwych dostaw towarów i utrzymania płynnej ich dostępności. Nasza inwestycja to najbardziej efektywne rozwiązania – logistyka strefowa i elementy automatyki w postaci m.in. przenośników taśmowych, dodatkowe przestrzenie na składowanie zapasów na paletach. Rozbudowa magazynu pozwoli nam na obsługę obrotów na poziomie 150 – 200 mln zł miesięcznie. Dzięki zwiększonej pojemności magazynu będziemy przygotowani na intensywniejsze okresy sprzedaży, a w dłuższej perspektywie nasze koszty magazynowania będą niższe, ponieważ zrezygnujemy z wynajmowania dodatkowych powierzchni magazynowych w obiektach w okolicach siedziby Spółki – powiedział Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik S.A.