Kolejna odsłona LENOVO YOGA Tab 3

0
265

Nowy tablet z serii YOGA został wyposażony w ekran HD, technologię AnyPen i kamerę obracającą się o 180 stopni. W ofercie pojawią się 2 wersje, także z obsługą sieci  w standardzie LTE. Ceny od 999 PLN.

We wrześniu, zaledwie w kilka dni po światowej premierze na targach IFA w Polsce pojawiła się pierwsza, 8-calowa YOGA Tab 3. Obecnie na naszym rynku debiutuje model Lenovo YOGA Tab 3 z ekranem 10.1 cala.

„Tablety z serii YOGA są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby użytkowników tych urządzeń. Długi czas pracy na baterii w połączeniu z niezwykle funkcjonalnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi sprawiają, że nasze produkty nie tylko wyróżniają się spośród innych, ale także oferują więcej możliwości. Tym razem nasze 10-calowe modele wyposażyliśmy w obracającą się o 180 stopni kamerę z obsługą gestów, technologię AnyPen oraz znakomity dźwięk Dolby Atmos. To najlepszy multimedialny tablet w znakomitej cenie.” – powiedział Rafał Ryfczyński, Product Manager w Lenovo Polska.

Lenovo YOGA Tab 3 10 cali została wyposażona w technologię AnyPen, dzięki której można robić notatki, rysunki, czy jeszcze bardziej precyzyjnie sterować na ekranie przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia przewodzącego. W rolę rysika może spełniać nie tylko długopis, ale także klucz, łyżeczka, czy spinka do włosów bez obawy o uszkodzenie powłoki ekranu.

Lenovo YOGA Tab 3 posiada 10.1-calowy wyrazisty i jasny wyświetlacz HD (1280×800 pikseli) wykonany w technice IPS o jasności 350 nitów. Na przednim panelu urządzenia umieszczono dwa głośniki z certyfikatem Dolby® ATMOS™, tak aby każdy film odtwarzać w znakomitej jakości dźwięku przestrzennego 3D, który jest jeszcze bardziej realistyczny, czysty i dynamiczny.

Z Lenovo YOGA Tab 3 można korzystać na 4 praktyczne i sprawdzone sposoby. Trzymaj w dłoni został stworzony do wygodnego czytania na ekranie tabletu. Postaw idealnie sprawdzi się w trakcie oglądania filmów pod dowolnym kątem. Połóż okaże się niezastąpionym do robienia notatek, zaś powieś warto zastosować w małych pomieszczeniach i przestrzeniach jak kuchnia, łazienka czy samochód. Przewijanie przepisów podczas gotowania, sprawdzanie ulubionych kanałów tematycznych w trakcie jedzenia i oglądanie filmów podczas pracy na zewnątrz staje się prostsze dzięki zastosowaniu podstawki zintegrowanej z urządzeniem.

Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Qualcomm® takowany z częstotliwością 1.3GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB wbudowanej przestrzeni na dane. Jeżeli potrzebujemy więcej, bez trudu możemy powiększyć ją aż do 128 GB za pośrednictwem karty microSD.

Na rynku dostępne są dwie wersje urządzenia:

– Wi-Fi pracująca w standardzie 802.11 b/g/n 2.4 GHz

– 4G LTE z ultraszybką łącznością i slotem na kartę microSIM

Tablet pracuje pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop i posiada przydatne gniazdo microUSB z funkcją OTG, dzięki której możemy podłączyć liczne peryferia ułatwiające pracę i rozszerzające możliwości tabletu.

Bateria o pojemności 8400 mAh spokojnie wystarczy na nawet 18 godzin nieprzerwanego korzystania z Lenovo YOGA Tab 3 10 cali.

Nowym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej kamery o rozdzielczości 8 MP, którą można obracać o 180 stopni. Dlaczego? Dla jeszcze lepszej jakości obrazu pod każdym kątem, większej kreatywności w zdjęciach, czy nawet wygodniejszej wideo komunikacji.  To nie koniec ułatwień, bowiem kamerkę możemy uruchomić przy pomocy prostego gestu otwarcia i zamknięcia dłoni. W ten sposób nie przegapimy odpowiedniego momentu.

Lenovo YOGA Tab 3 10 cali jest dostępna w kolorze slate black w dwóch konfiguracjach:

–  X50F 10.1″ WiFi w cenie ok. 999 zł

–  X50L 10.1″ LTE w cenie ok. 1199 zł