IoT: FIBARO wśród 8 strategicznych partnerów Huawei

0
368

FIBARO, poznański producent urządzeń smart home, zostało jednym z 8 globalnych partnerów, którzy będą rozwijać platformę Huawei integrującą rozwiązania z obszaru Internet of Things. Wyróżnienie zostało nagrodzone statuetką strategicznego partnera, które FIBARO odebrało na konferencji Huawei Connect 2016 w Szanghaju.

fibaro_huawei-connect-2016_1Na dorocznej międzynarodowej konferencji Huawei Connect 2016, chiński potentat ogłosił globalne strategiczne partnerstwo z 8 firmami specjalizującymi się w dostarczaniu usług z obszaru Internet of Things (IoT). Wśród nich znalazło się poznańskie FIBARO, jedyna polska firma, która wesprze swoim doświadczeniem chińskiego giganta w tworzeniu rozwiązań smart home. Wraz z pozostałymi firmami FIBARO będzie współtworzyć platformę OceanConnect – jednolity, otwarty, chmurowy ekosystem IoT przeznaczony dla m.in. operatorów komórkowych i przedsiębiorstw. Dzięki niej, użytkownicy będą mogli w ramach jednej platformy integrować rozwiązania z takich segmentów jak smart home, smart city czy Internet of Vehicles (IoV).

hanna-stachowiak„W ostatnich latach firma Huawei dokonała niezwykłego postępu w rozwoju elektroniki użytkowej, a dzisiaj wchodzi na nowy obszar Internetu Rzeczy. Jako globalny partner czujemy się wyróżnieni, mogąc dzielić się ponad 6 letnim doświadczeniem w tworzeniu inteligentnych rozwiązań dla domu oraz stanąć w szeregu z najlepszymi specjalistami w segmencie IoT.” – mówi Hanna Stachowiak, Head of Sales Central Eastern Europe & Asia marki FIBARO, która w Szanghaju na ceremonii otwarcia Huawei Connect odebrała statuetkę strategicznego partnera. „Partnerstwo działa oczywiście w dwie strony – możliwości pracy z takim gigantem jak Huawei, to także dla nas okazja do pogłębiania wiedzy z takich dziedzin jak np. Big Data i cloud computing” – dodaje.

Na mocy porozumienia, Huawei będzie promował rozwiązania smart home FIBARO wśród swoich partnerów biznesowych, natomiast FIBARO będzie służyło wsparciem w promowaniu Huawei, jako jednej z firm oferujących własną platformę IoT. Jednym z pierwszych efektów partnerstwa jest wprowadzenie produktów FIBARO do pakietu ofertowego głównego operatora usług komunikacyjnych w Ameryce Południowej – firmy Telefónica. W planach FIBARO jest dalsza ekspansja na rynkach europejskich i azjatyckich.

Konferencja Huawei Connect 2016, która odbyła się w dniach 31.08 – 2.09, to coroczne podsumowanie współpracy firmy Huawei z partnerami z poszczególnych sektorów IT: telekomunikacyjnego, przetwarzania i składowania danych, usług internetowych, obsługi infrastruktur krytycznych, IOT oraz usług mobilnych. Tegoroczne wydarzenie, w EXPO Center w Szanghaju, odwiedziło 15 tysięcy gości.