Intel na Computeksie

0
272

Intel poinformował o kilku nadchodzących nowościach: m. in. rozszerzeniu oferty tabletów, premierze urządzeń z 14-nanometrowym układem i procesorem Intel Core M.

Podczas targów Computex Intel poinformował, że 130 nowych modeli tabletów z procesorem Intela i systemem Android lub Windows trafi w tym roku do oferty producentów OEM i ODM – kilkanaście z nich zostanie przedstawionych już właśnie w czasie targów. Ponadto powiadomiono, że pierwsze urządzenie oparte na 14-nanometrowym układzie: chłodzona pasywnie konstrukcja 2 w 1 z odłączanym ekranem, z nowym procesorem Intel Core M, będzie dostępna jeszcze w tym roku.

Poza tym producent pokaże pierwszą rozmowę telefoniczna przez smartfona wyposażonego w zintegrowany mobilny układ SoC Intela (SoFIA). Zasygnalizowane będzie też wprowadzenie pierwszego procesora Intela taktowanego zegarem 4 GHz na czterech rdzeniach jednocześnie: odblokowany Intel Core i7 czwartej generacji. Producent ma też przedstawić postępy w pracy nad kamerą 3D i technologią rozpoznawania mowy, mającymi umożliwić bardziej naturalną i intuicyjną interakcję z urządzeniami.