Intel inwestuje w fabrykę półprzewodników!

0
368

Intel zainwestuje ponad 7 miliardów dolarów w fabrykę Fab 42 w stanie Arizona, tworząc 3000 nowych miejsc pracy dla m.in. techników czy wyspecjalizowanych inżynierów. Fab 42 będzie zajmował się produkcją procesorów w technologii 7 nanometrów.

Zakład ruszy za 3-4 lata i będzie najbardziej zaawansowaną na świecie fabryką półprzewodników. Ponadto, tylko w 2015 roku, Intel przeznaczył globalnie aż 12.1 mld dolarów na dział R&D (5.1 mld dol. w Stanach Zjednoczonych). Firma zatrudnia przeszło 50 000 osób i wspiera bezpośrednio prawie pół miliona miejsc pracy w USA w wielu różnych branżach, takich jak logistyka, kanały dystrybucji czy producentów, którzy wykorzystują w swoich urządzeniach m.in. procesory.

Same chipy wykonane w technologii 7 nanometrów pozwolą na osiągnięcie jeszcze wyższej wydajności komputerów stacjonarnych, poprawią działanie rozwiązań z zakresu data center, czujników i innych profesjonalnych urządzeń. Wspomniane układy scalone będą także napędzały rozwój sztucznej inteligencji, autonomicznych samochodów czy technologii wykorzystywanej w medycynie. Rozwiązania z wszystkich wymienionych wyżej dziedzin do poprawnego działania wymagają jak największej mocy obliczeniowej, dostępu do najszybszych sieci i najbardziej zaawansowanych centrów przechowywania danych.